jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۵۵۷۶۲۴   ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۲  |  ۱۱:۵۱

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: فقر آهن مهم‌ترین عامل کمخونی تغذیه‌ای در کودکان و زنان باردار است.

 

دکتر ˈرسول دشتیˈ اظهار کرد: فقر آهن یکی از شایع‌ترین اختلالات تغذیه‌ای در کشورهای در حال توسعه است که با ایجاد گلبول‌های قرمز کوچک و کاهش هموگلوبین مشخص می‌شود.
وی افزود: روش‌های مختلفی برای درمان کمخونی ناشی از فقر آهن وجود دارد که نخستین و بهترین راه، اطلاع رسانی و آگاه سازی مردم از منابع غذایی حاوی آهن و شناسایی گروه‌های در معرض خطر است. بهترین راه حل برای رفع کمخونی ناشی از فقرآهن، آشناسازی افراد خانواده و بخصوص مادر با روش‌های اصولی و درست خرید موادغذایی و شیوه کاربری آنهاست. مادران با آشنا کردن فرزندان خود با منابع مختلف غذایی ریزمغذی‌ها، می‌توانند نقش مهمی در مدیریت منابع مالی و بهبود شیوه‌های تغذیه‌ای کودک از نظر خرید مواد خوراکی سالم ایفا کنند.
 
>> ایرنا
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها