jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۵۰۹۸۳۹   ۲۶ مهر ۱۳۹۱  |  ۰۰:۰۴

یک متخصص ارتوپدی می‌گوید: استئوپروز (پوکی استخوان) حالتی است که در آن استخوان شکننده شده و احتمال شکستگی با ضربات کوچک افزایش پیدا می‌کند. همچنین پوکی استخوان تنها مخصوص افراد مسن نیست و همه ما در معرض خطر عارضه ناخوشایند پوکی استخوان قرار داریم.

دکتر علی پارسا در گفت‌وگو با ایسنا افزود: متاسفانه بعد از سی‌وپنج سالگی روند پوکی‌استخوان در افراد تشدید می‌شود. افزایش امید به زندگی و شمار بالای سالمندان در جامعه و رژیم‌های غذایی شامل فست‌فودها و نوشابه‌های گازدار همچنین تمایل به بی‌تحرکی در جامعه و شیوع مصرف برخی داروهای مجاز و غیرمجاز حاوی استروئید از جمله عوامل افزایش پوکی استخوان در جامعه است.

وی با بیان این‌که میزان ابتلای مردان به پوکی استخوان نسبت به زنان کمتر است، تاکید کرد: این عارضه در زنان به‌دلیل توقف ترشح هورمون‌های زنانه و نقش مهم این هورمون‌ها در استحکام استخوان‌ها شایع‌تر است.

کارشناس استئوپروز (پوکی استخوان) از پوکی استخوان به‌دلیل نداشتن هیچ علامتی قبل از بروز عوارض به‌عنوان بیماری خاموش نام برد و افزود: در این بیماری استخوان‌ها بدون هیچ علامتی پوک شده و زمانی علائم درد و شکستگی بروز پیدا می‌کند که بیماری در مرحله پیشرفت است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر