ذهن خود را بشناسید تا بدانید چه می‌خواهد و چه توانایی اعجاب انگیزی دارد

پیش به سوی موفقیت، با مدیریت ذهن

اگر ۵۰ درصد ذهنتان را خوب مدیریت کنید، اکنون می‌دانید موفقیت شما نیز ۵۰ درصد است. این نشان می‌دهد که چقدر موفقید! آیا این مقدار موفقیت برای شما کافی است؟
کد خبر: ۴۵۱۷۴۶

با توجه به مشغله‌های مختلف روزمره برای افراد و شرایطی که پیرامون اکثریت ما وجود دارد، اهمیت مدیریت ذهن بیش از پیش نمایان می‌شود. با یک مدیریت خوب بر ذهن، می‌توان از ورود افکار مخرب که موجب به وجود آمدن احساس غیرمناسب در ما می‌شود، جلوگیری کرد. پس برای آن‌که انسان موفقی باشید و در زندگی به اهداف خود برسید با این روش‌ها کنترل فکر و ذهن خود را در دست بگیرید:

۱‌‌ـ‌ خود را بشناسید

ذهن خود را بشناسید تا بدانید چه می‌خواهد و چه توانایی اعجاب انگیزی دارد. درباره اهداف، آرزوها و اتفاقات اطرافتان مثبت فکر کنید. منفی‌بافی اثر بد روی محیط و خود فرد می‌گذارد. هر گاه چیزی را که دوست دارید به شکل «من‌می‌خواهم» دنبال کنید و تجسم کنید به آن می‌رسید، ولی افکار سلبی مثل من نمی‌توانم، ای کاش، اگر و حسرت خوردن سبب اندوه و شکست می‌شود.

۲‌ ـ ‌آنچه را می‌خواهید آرزو کنید

جهان همانند غول چراغی است که از ذهن و آرزوهای شما دستور می‌گیرد، پس فقط از میان همه خوبی‌ها آرزوهای خود را انتخاب کنید.

۳‌ ـ ‌ من قادرم انجام دهم

استفاده از محرکاتی برای فرار از بحران و رسیدن به مرحله‌ای که آن را موفقیت می‌نامیم، مهم‌ترین قسمت است. یکی از این محرکات، بیان جملاتی همچون «می‌توانم، پس حتماً می‌توانم انجام دهم» است که فرد را دگرگون کرده، بیش از پیش مصمم می‌سازد.

۴‌ ـ‌ رسیدن به خواسته‌ها با پیگیری و تلاش

ممکن است در راه رسیدن به خواسته‌ها و آرزو‌های خود با موانعی مواجه شوید؛ اعتقاد به جمله «هرگز خواسته‌ام را رها و فراموش نمی‌کنم» می‌تواند سرآغازی برای بازگشت به چرخه تلاش و آزمایش دوباره امور باشد.

۵‌ ـ‌ ازخود و دیگران یاد بگیریم

این یادگیری می‌تواند شامل ۲ بخش عمده باشد:

الف) یادگیری و عبرت از خطاهای خود و دیگران.

ب) یادگیری و الگوبرداری از موفقیت‌های خود و دیگران.

همیشه در شکست‌ها نکات راهنما ‌گونه‌ای برای هدایت به سوی موفقیت وجود داشته. الگوبرداری از موفقیت‌ها نیز می‌تواند سوق‌دهنده شما به سکوهای برتر زندگی باشد.

۶‌ ـ‌ می‌پذیرم که گاه اشتباهاتی رخ می‌دهد

وقتی قبول می‌کنید که اشتباهاتی در زندگی داشته‌اید، بیشتر از هر کسی به خود کمک کرده‌اید. چنین نگاهی باعث می‌شود در کمترین مدت قدم در راه اصلاح اشتباهات و رسیدن به کامیابی بردارید.

کوتاه شده از: life.etime.ir

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها