ایثار بستگان زن 40 ساله

قلب مادر بار دیگر به تپش درآمد

در اقدامی خداپسندانه، قلب و کلیه‌های زن 40 ساله‌ای به 3 بیمار نیازمند اهدا شد.
کد خبر: ۳۳۵۲۰۴

به گزارش «جام‌جم»، شامگاه روز پنجشنبه 3 عضو یک خانواده با چشمانی اشکبار آخرین نگاه حسرت‌بارشان را به صورت زن 40 ساله‌ای دوخته بودند که در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان سینا آرام خوابیده بود، دختر و پسر نوجوان بی‌قراری می‌کردند و پدر خانواده نیز زیرلب آرام زمزمه می‌کرد و احساسش این بود که آخرین نجواهای او را همسرش ـ که پزشکان از او قطع امید کرده‌اند ـ می‌شنود.


دقایقی پس از امضای برگه‌های رضایت اهدای عضو، زن 40 ساله به اتاق جراحی منتقل و قلب و کلیه‌های او به 3بیمار نیازمند ـ که با این اهدای عضو، روزنه امید به زندگی برای آنها گشوده شده بود ـ هدیه شد.

پس از پایان جراحی، دختر و پسر جوان سر در شانه‌های پدر آرام آرام می‌گریستند و خوشحال بودند که قلب مادر بار دیگر در سینه‌ای به تپش درآمده است. آخرین لبخند مادر وقتی به کما رفت، با خاطرات 3 عضو خانواده پیوند خورد. پدر، دو فرزندش را در آغوش کشید و به یکباره بغض فروخورده‌اش ترکید... مادر آسمانی شد.

گزارش «جام‌جم» حاکی است، به دنبال سردرد شدید زن 40 ساله‌ای به نام خدیجه مسکوت، وی 22 خرداد به بیمارستان سینا منتقل و با معاینات اولیه معلوم شد دچار خونریزی مغزی شده است. پس از اقدامات درمانی، تلاش پزشکان جراح مغز و اعصاب به نتیجه نرسید و زن 40 ساله مرگ مغزی شد.

در پی این ماجرا، مسوولان بیمارستان در تماس با خانواده زن 40 ساله، شرایط بیمار را توضیح داده و بیان کردند، هیچ امیدی به نجات بیمار از مرگ مغزی وجود ندارد.

بستگان بیمار؛ ‌همسر دختر و پسر او گفتند خدیجه به آنها وصیت شفاهی کرده است در صورتی که مشکلی برایش پیش آمد، اعضای بدن وی به بیماران نیازمند اهدا شود.

پس از این اظهارات، دکتر پورمند رئیس بیمارستان و رئیس بخش پیوند، دکتر ضرغام احمدی، دکتر طالب‌نژاد، دکتر خواجوی و دکتر ساناز دهقانی شامگاه روز 27 خرداد با انتقال بیمار مرگ مغزی به اتاق جراحی، 2 کلیه و قلب او را به 3 بیمار نیازمند که در انتظار دریافت عضو بودند، پیوند زدند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها