jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۸۶۲۹   ۲۸ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۶

گروه فرهنگ و هنر: تاخیر در صدور مجوز کتاب یکی از گلایه‌های همیشگی ناشران و نویسندگان بوده است، اما دیروز وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تسریع در روند صدور مجوز کتاب خبر داد و گفت: در این که کتاب‌ها باید بررسی شود کسی حرفی ندارد، ولی مسوولان ما باید جدی‌تر باشند و اگر لازم است این بخش تقویت شود. گلایه‌ای که وجود دارد این است که سرعت کار در صدور مجوز پایین است. همه نویسندگان و شاعران در زمینه‌های مختلف، علاقه‌مند هستند اثرشان سریع تر تعیین تکلیف شود و نتیجه به آنها گفته شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه افتتاح نمایشگاه کتاب کرمان با اشاره به نقش برپایی نمایشگاه‌های کتاب در استان‌های مختلف گفت: وزارت ارشاد سعی دارد تا با برپایی نمایشگاه‌های کتاب، به آشنایی مردم با کتاب و گسترش فرهنگ کتابخوانی درکشور کمک کند و شور و شوق آنها را نسبت به مطالعه کتاب افزایش دهد.

وزیر ارشاد همچنین درباره برنامه هایش برای ارتقای وضعیت مطبوعات در ایران گفت: برنامه ما این است که نشریات را رتبهبندی کنیم و بدانیم که روند و رویکرد آنها چگونه است، آیا به پیشرفت کشور کمک می‌کنند و به چالش‌هایی که ما با آن مواجه هستیم و آسیب‌هایی که جامعه با آن روبه‌روست می‌پردازند یا نه.

حسینی افزود: به هر حال مطبوعات باید در خدمت پیشرفت کشور باشند. قطعاً ما از روزنامه‌هایی که در خدمت اهداف کشور و نظام و مردم باشند حمایت بیشتری خواهیم کرد و این را با صراحت گفته ایم که اگر نشریاتی در مسیر نادرست گام بردارند نقطه‌ای منفی برایشان منظور می‌شود. پس از برگزاری نمایشگاه کتاب کرمان در آبان ماه سه نمایشگاه در شهرهای زنجان، کرمانشاه و شیراز برگزار خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر