jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۸۶۲۹ ۲۸ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۶

گروه فرهنگ و هنر: تاخیر در صدور مجوز کتاب یکی از گلایه‌های همیشگی ناشران و نویسندگان بوده است، اما دیروز وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تسریع در روند صدور مجوز کتاب خبر داد و گفت: در این که کتاب‌ها باید بررسی شود کسی حرفی ندارد، ولی مسوولان ما باید جدی‌تر باشند و اگر لازم است این بخش تقویت شود. گلایه‌ای که وجود دارد این است که سرعت کار در صدور مجوز پایین است. همه نویسندگان و شاعران در زمینه‌های مختلف، علاقه‌مند هستند اثرشان سریع تر تعیین تکلیف شود و نتیجه به آنها گفته شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه افتتاح نمایشگاه کتاب کرمان با اشاره به نقش برپایی نمایشگاه‌های کتاب در استان‌های مختلف گفت: وزارت ارشاد سعی دارد تا با برپایی نمایشگاه‌های کتاب، به آشنایی مردم با کتاب و گسترش فرهنگ کتابخوانی درکشور کمک کند و شور و شوق آنها را نسبت به مطالعه کتاب افزایش دهد.

وزیر ارشاد همچنین درباره برنامه هایش برای ارتقای وضعیت مطبوعات در ایران گفت: برنامه ما این است که نشریات را رتبهبندی کنیم و بدانیم که روند و رویکرد آنها چگونه است، آیا به پیشرفت کشور کمک می‌کنند و به چالش‌هایی که ما با آن مواجه هستیم و آسیب‌هایی که جامعه با آن روبه‌روست می‌پردازند یا نه.

حسینی افزود: به هر حال مطبوعات باید در خدمت پیشرفت کشور باشند. قطعاً ما از روزنامه‌هایی که در خدمت اهداف کشور و نظام و مردم باشند حمایت بیشتری خواهیم کرد و این را با صراحت گفته ایم که اگر نشریاتی در مسیر نادرست گام بردارند نقطه‌ای منفی برایشان منظور می‌شود. پس از برگزاری نمایشگاه کتاب کرمان در آبان ماه سه نمایشگاه در شهرهای زنجان، کرمانشاه و شیراز برگزار خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر