jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۸۷۵   ۲۵ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۷

با صعود به جام جهانی 2010

کابوس آرژانتین پایان یافت

گروه ورزش: ماریو بولاتی جوان که فقط 4 دقیقه از حضورش در زمین می‌گذشت، با گل دقیقه 84 خود به کابوس چند ماهه آرژانتینی‌ها پایان داد و نامش را به عنوان زننده گل صعود آبی‌ و سفیدها به جام جهانی ثبت کرد. تیم مارادونا در حالی با یک گل از سد اروگوئه گذشت که فضای ملتهبی در ورزشگاه سنتناریو حاکم بود و پیروزی برای هر کدام از 2 تیم به منزله صعود مستقیم به جام جهانی بود.

از طرفی یک نگرانی هم برای هر 2 تیم وجود داشت و آن احتمال پیروزی اکوادور بر شیلی بود، اتفاقی که با پیروزی یک بر صفر شیلی، برای اروگوئه به خیر گذشت تا آنها به‌رغم شکست مقابل آرژانتین، جواز حضور در مرحله پلی‌آف را به دست آورند. پس از مسجل شدن صعود آرژانتین به جام جهانی، مارادونا به واسطه تمام فشارهای این چند روز اخیر، خوشحال‌ترین فرد حاضر در ورزشگاه بود، اما همین هیجان‌زدگی هم نمی‌توانست توجیهی باشد بر رفتار زشت این مربی با خبرنگاران و به نظر می‌رسد که دامنه انتقادها از این مربی شدت بیشتری به خود بگیرد.

در دیگر مسابقات چهارشنبه شب، در گروه 3 اروپا، اسلواکی برای اولین بار راهی جام جهانی شد. در این گروه رقابتی نزدیک میان اسلواکی و اسلوونی در جریان بود و هر چند اسلوونی، سن‌مارینو را شکست داد، اما پیروزی یک بر صفر اسلواکی مقابل لهستان، آنها را در صدر جدول گروه قرار داد.

در آمریکای مرکزی و شمالی نیز مسابقات روز آخر مرحله مقدماتی تکلیف تیم سوم صعودکننده به مرحله نهایی (پس از آمریکا و مکزیک) را تغییر داد. در این گروه تا پیش از روز آخر، کاستاریکا با 2 امتیاز اختلاف نسبت به هندوراس در مکان سوم قرار داشت. این برتری حتی تا ثانیه‌هایی مانده به پایان بازی کاستاریکا و آمریکا ادامه داشت، اما در این لحظه آمریکا بازی را به تساوی 2 ‌ 2 کشاند تا هندوراس به لطف برتری یک بر صفر مقابل السالوادور، راهی مرحله نهایی جام جهانی شود. به این ترتیب در مرحله حذفی آمریکا، کاستاریکا و اروگوئه در روزهای 23 و 27 آبان با هم دیدار می‌کنند تا دیگر تیم راه یافته به مرحله نهایی مشخص شود. در همین روزها 4 بازی پلی‌آف اروپا نیز میان تیم‌های روسیه، یونان، اکراین، فرانسه، اسلوونی، بوسنی و هرزگوین، پرتغال و جمهوری ایرلند برگزار خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر