jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۶۴۷۶ ۱۸ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۱۱

رضا رفیع: چند قصر در فرانسه، چندین جزیره در منطقه کارائیب، هواپیماهای جت شخصی، حساب‌های شخصی حاوی 1/27 تریلیون دلار، صدها اتومبیل آخرین سیستم پورشه و بنز و امثالهم و... مختصری از دارایی‌های اعلام شده متعلق به اعضای لیست400Forbes است که با این نقدینگی خود می‌توانند هر آنچه را که روی کره زمین اراده کنند، زنگ بزنند پیک موتوری برایشان بیاورد. حالا پیتزا و سالاد فصل با سیب‌زمینی و سس اضافه که جای خود دارد.

کارشناسان مرکز فوربس که همه ساله فهرست ثروتمندترین افراد روی زمین را منتشر می‌کنند، در آخرین بررسی‌های خود به این نتیجه رسیده‌اند که بسیاری از اشخاصی که نام آنها در لیست فوربس منتشر شده، بیش از برخی کشورهای دنیا پول دارند و می‌توانند این کشورها را با تمام دارایی‌ها و سرمایه‌هایشان نقدا خریداری نمایند. بدون قسط‌بندی و نیاز به تنظیم دفترچه پرداخت ماهانه اقساط که واقعاً مکافات دارد.

اعلام اموال ما: از آنجا که در مملکت ما کسی اهل این جور دارایی‌هایی نیست؛ مگر چطور بشود و از آنجاتر که مدتی است برخی مسوولان و مدیران اجرایی ما (همچون وزیر سابق ارشاد جناب صفارهرندی و ایضاً رئیس سابق سازمان محیط زیست، سرکارخانم فاطمه واعظ‌جوادی کثّرالله امثالهم) اقدام به شفاف‌سازی اقتصادی و اعلام دارایی‌های خود و تغییرات صورت گرفته در آنها در مدت مسوولیت دولتی خود کرده‌اند؛ فلذا ما نیز به سهم ناچیز خود و در استقبال از این روش حسنه و شیوه مرضیه، همین اول هفته‌ای، فهرست کامل اموال و دارایی‌های صاحب این ستون طنز را که 4 سال آزگار است دارد در این محل، طنز ژورنالیستی می‌نویسد، به طور خلاصه به شرح زیر اعلام می‌داریم. رویمان به دیوار، امیدواریم که با این عمل بتوانیم نقشی هرچند کوچک در پیشبرد سیاست‌های انقباضی بانک مرکزی و کنترل نقدینگی و ثروت در جامعه داشته باشیم. غرض نقشی است کز ما باز ماند. مرض‌ها را نمی‌بینم بقایی....!صورت اموال و دارایی‌های منقول و غیرمنقول ما را یادداشت بفرمایید:

1- کاسته شدن از میزان حق‌التحریر به موازات کاهش نرخ تورم در طول 4 سال گذشته. اسنادش موجود است.

2- یک منزل استیجاری در حوالی تهران، بعد از کوره‌های آجرپزی، که سقفش عنقریب بر گونه‌های زمین بوسه خواهد زد. فعلا به قول جد بزرگمان عبید زاکانی، چوب‌های سقفش دارد ذکر می‌گوید. حالا کی به سجود درآید، خدا عالم است.

3- استفاده از اتوبوس تندروBRT به جای اتوبوس‌های بلیت پاره‌کن کندرو؛ علی‌رغم پرهیز از هرگونه تندروی در زندگی. البته مترو هم هست که چون از طرفین فشار می‌دهند و احتمال در رفتن استخوان ترقوه‌مان هست، فلذا گاهی عطایش را به لقایش می‌بخشیم. مگر این که این اختصاص بودجه جدید مجلس به مترو بتواند واگن‌های آن را زیاد کند و ما بتوانیم بدون ترس و لرز سوار آن شویم. همان خط یک که از تجریش شروع می‌شود و آخرش به کهریزک ختم می‌شود.

4- استفاده از کمک‌های کمیته امداد، سازمان بهزیستی و طرح شهید رجایی و جشن گلریزان که سابق بر این کمتر استفاده می‌کردیم و بیشتر صورتمان را به کمک سیلی و برخی کمک‌های جنسی از سوی در و همسایه سرخ نگه می‌داشتیم.

5- فروش کلیه سمت چپ برای تامین بخشی از هزینه‌های راست زندگی، از قبیل تأمین جهیزیه صبیه، پرداخت شهریه داوطلبانه دانشگاه آزاد بچه‌ها، تهیه و تدارک سیسمونی بچه بچه‌ها، پرداخت مهریه طلاق گرفتن عروس، ازدواج مجدد پسر ارشد، و... مواردی دیگر از این دست.

6- بلوتوث‌دار شدن گوشی موبایل نسبت به 4 سال گذشته که فاقد این امکانات لازم بودیم.

7- ضدآفتاب شدن عینکمان که سابقاً این طور نبود، اما چشم پزشکمان مجبورمان کرد که برویم فتوکرومش کنیم. قانعمان کرد که قرطی‌بازی نیست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر