امام جمعه یزد:

مردم در انتخاب خود دقت کنند

یزد- امام جمعه یزد با تاکید بر لزوم مشارکت همگانی در انتخابات گفت: مردم با دقت زیاد بهترین گزینه را برای ریاست جمهوری انتخاب کنند.
کد خبر: ۱۴۶۰۹۵۰

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین یزد، آیت الله محمدرضا ناصری یزدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه یزد با اشاره به اینکه خداوند متعال در خلقت انسان هدف‌هایی دارد، اظهار داشت: خداوند هیچ یک از موجودات را بیهوده، بی‌جهت و بدون نتیجه خلق نکرده و انسان در مسیر خلقت به سوی هدفی حرکت می‌کند و جایگاهی دارد که باید به آن جایگاه برسد.

وی با تاکید بر اینکه انسان باید از این عمری که خدا به او داده بهره‌گیری کند تصریح کرد: این بهره‌گیری باید برای آن زندگی ابدی باشد که خداوند متعال به عنوان زندگی همیشگی و ابدی به انسان عطا خواهد کرد و افرادی که در آنجا می‌روند، دارای درجات، قرب و منزلت، شخصیت و ارزش‌هایی هستند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد بیان کرد: همه این جایگاه‌ها را انسان باید از این دنیا به دست آورد و الا اگر کسی برای آن دنیای خودش فکری نکند و زاد و توشه نداشته باشد و جایگاهی برای خودش معین نکند، همینطور که در عالم قبر رفت، همانجا معطل می‌ماند.

آیت الله ناصری تصریح کرد: اگر انسان در این دنیا گناه و ظلمی داشته باشد در همان دنیا گرفتار اعمال خودش می‌شود اما در مقابل افرادی که برنامه‌ریزی برای کار خیر و کسب مقامات داشته باشند، هرچه کار خوب کرده مقاماتش بالاتر می‌رود و دریچه قبر برای وی به بهشت خواهد بود و ملائکه و نعمت‌های الهی که خودش از این دنیا برای خودش فرستاده و خدا به آن افزوده را به دست خواهد آورد.

هدف اصلی خلقت انسان رسیدن به کمال الهی است

امام جمعه یزد هدف اصلی خلقت انسان را رسیدن به کمال الهی دانست و عنوان کرد: کسانی که در این دنیا صرفا به دنبال زندگی مادی هستند و آخرت و خدا را فراموش کرده و تمام هم و غم آنها مال و مناصب دنیایی است، آنها در زندگی اخروی خود معطل می‌مانند و دریچه قبر برای آنها تاریک و وحشتناک خواهد بود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان یزد افزود: این انسان ممکن است در دنیا کاخ و منصب‌های زیادی داشته باشد ولی امیدی که بتواند در آن دنیا جایگاه خوبی داشته باشد را نخواهد داشت و باید تا قیامت بماند تا در آنجا نتیجه اعمالش را ببیند.

وی خاطرنشان کرد: بهترین زاد و توشه‌ای که انسان می‌تواند برای آخرت خود بردارد  تقواست و تقوا هم به معنای کار خوب، خدمت به مردم و جامعه برای خدا، کمک به انسان‌ها و تربیت درست فرزندان برای خدا و در مجموع پاک کردن نیت‌هاست.

آیت الله ناصری افزود: هدف زندگی انسان کاملا مشخص است و ما باید به این سو برویم همانگونه که قرآن کریم هم می‌فرماید تقوا پیشه کنید و در مسیر خدا با وسیله حرکت کند و این وسیله هم پیامبران، اهل بیت(ع) و خداوند متعال است و گر نه در صورتی که بدون هدف پیش برویم قطعا گم خواهیم شد.

انواع جهاد در راه خدا

امام جمعه یزد ادامه داد: جهاد در راه خدا که در قرآن کریم به آن سفارش شده تنها جنگ نیست بلکه جهاد برای رفع مشکلات بندگان خدا، تربیت خوب فرزندان، فراگیری علم و آموزش دادن آن به دیگران، کار کردن برای رشد مردم و زمینه سازی نجات انسان‌ها و حرکت برای خوبی‌ها همه و همه جهاد در راه خدا هستند به شرط آنکه نیت ما خدایی باشد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد نماز خواندن و شرکت در نماز جمعه با نیت الهی را جهاد در راه خدا دانست و گفت: اگر کسی نماز اول وقت را نخواند به معنای آن است که خود را از مسیر خدا کنار کشیده است؛ مومن نباید به خدای متعال و خالق خود که همه چیزش در دست اوست بی توجه باشد.

وی گفت: انسان یک مسافرت که ‌می‌خواهد برود اول وسیله سفر و محل اقامتش را تعیین می‌کند که بتواند از سفرش لذت ببرد و عاقبت خوبی داشته باشد اما چطور انسان نباید برای سفر آخرتی که هر روز در حال نزدیک‌تر شدن به آن است به دنبال جایگاه مناسب نباشد؛ آیا نباید برای اینکه در مقصد این سفر بسیار مهم عذاب نداشته باشیم برنامه ریزی و تلاش کنیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: امید است که خداوند متعال ما را توفیق دهد که همه زندگی خود را بر اساس رسیدن به قرب الهی تنظیم کنیم تا هر نفسی که می‌کشیم برای ما ثواب نوشته شود.

لزوم توجه به تقویت کشاورزی و خودکفایی در این حوزه

نماینده ولی فقیه در استان یزد به روز جهاد کشاورزی اشاره کرد و گفت: ما به لحاظ کشاورزی توجه لازم را نداشتیم در حالی که در کشورمان بیشترین هم و غم باید به این حوزه باشد چرا که کشاورزی ماده حیاتی برای انسان است.

آیت الله ناصری بیان کرد: ما می‌توانیم به جای صادرات در حوزه‌های مختلف و خام فروشی، خوراک و مایحتاج خوراکی مردم را به جهانیان صادر کنیم و باید در کشور این توجه را داشته باشیم که در این حوزه محتاج به دیگران نباشیم و حتی بتوانیم به صادر کننده هم تبدیل شویم.

حضور در انتخابات وظیفه‌ای دینی و ملی است

امام جمعه یزد به درپیش بودن انتخابات اشاره کرد و با بیان اینکه همه وظیفه دینی و ملی داریم در این عرصه بسیار مهم شرکت داشته باشیم گفت: عمده و مهمترین موضوع این است که برای تقویت اسلام و انقلاب در انتخابات شرکت داشته باشیم.

وی گفت: کشور ما اسلامی، انقلاب ما الهی و حاکمیت ما حاکمیت الله است و کسی که می‌خواهد در این کشور و انقلاب فعالیت داشته باشد باید قدم در جای پای انبیا و بزرگان بگذارد و مردم را به کمال الهی در حوزه‌های مادی و معنوی برساند.

ویژگی‌های لازم برای رئیس جمهور

نماینده ولی فقیه در استان یزد در ارتباط با ویژگی‌های رئیس جمهور آینده گفت: خداجویی، خدا ترسی، مردم دوستی و مردم داری، با تجربه بودن، عمل کردن درست از جمله ویژگی‌های رئیس جمهور است و مردم باید با دقت در این موارد کسی که به درد اسلام و انقلاب و مردم می‌خورد را انتخاب کنند.

آیت الله ناصری با بیان اینکه اصل و اساس ما انقلابی بودن است وگرنه اگر ما انقلابی نباشیم، حیثیتی در دنیا نداریم بیان کرد: اگر کسانی خدای ناکرده بخواهند ما را از ولایت دور کنند و نسبت به مسائل دینی بی تفاوت کنند باید مراقبت کنیم تا موفق نشوند و باید با دقت لازم به گونه‌ای اقدام کنیم که سرنوشتمان با توکل به خدا به نحو احسن رقم بخورد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها