ویژگی صرفه جویی در مصرف انرژی برای کاهش مصرف انرژی توسط مرورگر طراحی شده است و می توان با فعال کردن آن در مصرف باتری صرفه جویی کرد.
کد خبر: ۱۴۰۰۶۸۷

به گزارش جام جم آنلاین، گوگل اعلام کرده که صرفه جویی در انرژی (Energy Saver) با محدود کردن فعالیت پس زمینه و جلوه‌های بصری در وب سایت‌های دارای انیمیشن و ویدیو عمل می‌کند.

این شرکت افزود: ممکن است که در برخی موارد با فعال کردن این ویژگی اسکرول کردن کند شده و نرخ فریم ویدئوها کمتر شود.

شاید با محدود کردن فعالیت پس‌زمینه برنامه‌ های وب عمل نکنند و برخی از تب‌ها وقتی دوباره فعال شدند، نیاز به بارگیری مجدد داشته باشند.

این ویژگی برای همه کاربران در Chrome 110 در ویندوز، مک و کروم بوک ارائه شد. برای بررسی اینکه کدام نسخه از کروم را دارید، روی منوی سه نقطه‌ای در نوار ابزار کلیک کنید و سپس به Help  و گزینه  About بروید.

عکس | حالت صرفه جویی انرژی در گوگل کروم چیست؟

معمولا کروم باید به‌طور خودکار به‌روزرسانی شود، اما اگر اینطور نشد روی « Update Google Chrome » کلیک کنید.

نحوه پیکربندی ذخیره انرژی در کروم

روی نماد سه نقطه در نوار ابزار کروم کلیک کنید و سپس به تنظیمات و گزینه Performance بروید. در اینجا می‌توانید گزینه « Energy Saver» را روشن یا خاموش کنید.

عکس | حالت صرفه جویی انرژی در گوگل کروم چیست؟

در اینجا دو گزینه برای روشن کردن بهینه‌سازی انرژی دارید: زمانی که باتری لپ‌تاپ شما ۲۰درصد یا کمتر است و یا هر زمان که رایانه شما از برق جدا است.

اولی را برای محدود کردن ویژگی به زمانی که باتری لپ‌تاپ شما نزدیک به اتمام است انتخاب و اگر می‌خواهید زمان کار را در حالی که با باتری کار می‌کنید به حداکثر برسانید، دومین گزینه را انتخاب کنید.

منبع: فارس

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها