رییس کمیسیون خدمات شهری، سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر کرج

افزایش جمعیت سگ‌های ولگرد در کرج

رییس کمیسیون خدمات شهری، سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر کرج به موضوع ازدیاد سگ‌های ولگرد و نگهداری حیوانات در خانه‌ اشاره کرد و گفت: اگر چه پدیده سگ‎های ولگرد تاریخچه طولانی دارد، اما ازدیاد حیوانات در محیط شهری کرج به دهه ۹۰ بر می‌گردد.
کد خبر: ۱۳۷۷۰۰۷

به گزارش جام جم انلاین البرز:

سید مرتضی اعتصامی افزود: از دهه ۹۰ صدور مجوز فراوان برای فعالیت کلینیک‌های دامپزشکی در کلانشهر کرج سبب شد تا امروز شاهد ازدیاد حیوانات در محیط شهری باشیم.

عضو شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه قوانین مربوط به دامپزشکی به دهه ۵۰ شمسی برمی گردد، گفت: امروز دادن مجوز فعالیت به کلینیک‌های دامپزشکی در مناطق مختلف کرج سبب شده تا محیط اجتماعی و انسانی با مشکلات جدیدی روبرو شود.

اعتصامی با اشاره به اینکه محیط جانوری در طبیعت نباید دستخوش دگرگونی شود افزود: انتقال حیوانات به فضای خانه‌های کوچک و مکان‌های عمومی با گسترش بیماری‌های مشترک انسان و حیوان و مشکلات زیست محیطی همراه است.

رییس کمیسیون خدمات شهری، سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر کرج تاکید کرد: حیوانات باید در مکان طبیعی خود نگهداری شوند و انتقال آن‌ها به فضا‌های بسته شهری برای خود آن‌ها و جامعه انسانی مخاطره آمیز است.

اعتصامی اضافه کرد: امروز جمعیت سگ‌های ولگرد در کرج افزایش پیدا کرده و اگر یک سگ دارای بیماری خاص باشد به سرعت به دیگر سگ‌ها سرایت کرده و مردم هم از مخاطرات این بیماری‌ها در امان نخواهند بود.

وی افزود: امروز با وجود سگ‌های ولگرد و خانگی یک پارک امن برای کودکان در فضای شهری کرج دیده نمی‌شود.

اعتصامی با بیان اینکه در دهه ۹۰ مخاطرات فعالیت کلینیک‌های دامپزشکی در فضای شهری را به مسئولان وقت استان البرز هشدار دادم، گفت: اکنون باید این کلینیک‌ها را به مناطق روستایی و محدوده‌های خارج از شهر انتقال داد ضمن آنکه سگ‌های ولگرد و نگهداری برخی حیوانات خانگی با مشارکت مردم به طبیعت سپرد چرا که طبیعت به خوبی در تعادل بخشی به چرخه زیستی عمل خواهد کرد.

وی تاکید کرد: نباید چرخه طبیعت و محیط شهری را دستخوش مشکلات مضاعف کنیم و در این زمینه گسترش آموزش‌های همگانی و همراهی و هم افزایی دستگاه‌های اجرایی و نظارتی ضروری است.

http://jamejamonline.ir

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها