قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۱/۰۳/۱۶

برنت ۱۲۰ دلار و ۷۵ سنت شد

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۱ دلار و ۳۴ سنت معادل ۱.۱۸ درصد افزایش، به ۱۱۴ دلار و ۹۰ سنت رسید.
کد خبر: ۱۳۶۷۶۱۸
به‌گزارش جام جم آنلاین، قیمت نفت در اولین ساعات معاملات در روز چهارشنبه به‌خاطر کمبود عرضه و دورنمای بالا رفتن تقاضا با آغاز فصل سفر‌ها و رانندگی در آمریکا افزایش یافت.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۱ دلار و ۳۴ سنت معادل ۱.۱۸ درصد افزایش، به ۱۱۴ دلار و ۹۰ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۱ دلار و ۳۳ سنت معادل ۱.۲۱ درصد افزایش ۱۱۱ دلار و ۱۰ سنت معامله می‌شود.

نفت برنت ۰.۱ درصد در روز سه‌شنبه افزایش قیمت داشت، درحالی‌که نفت آمریکا ۵۲ سنت پایین آمده بود.

وزیر امور خارجه جدید فرانسه در روز سه‌شنبه اعلام کرد نسبت‌به متقاعد کردن کشور‌های مخالف تحریم نفت روسیه در اتحادیه اروپا خوش‌بین است. این اقدام اتحادیه اروپا عرضه جهانی نفت را کاهش خواهد داد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد یکی از مقامات دولت بایدن در روز سه‌شنبه وارد هند شده تا با مقامات و رؤسای صنایع خصوصی این کشور در مورد تحریم‌های آمریکا علیه روسیه به‌خاطر حمله به اوکراین گفتگو کند. واشنگتن قصد دارد مانع افزایش خرید نفت روسیه توسط هند شود.

احتمال کاهش عرضه نفت در آستانه تعطیلات یادبود کشته‌شدگان جنگی در آمریکا و آغاز فصل سفر و رانندگی در این کشور وجود دارد و انتظار می‌رود این فصل، شلوغ‌ترین فصل رانندگی در آمریکا طی ۲ سال گذشته باشد، چون آمریکایی‌های بسیاری با برداشته شدن محدودیت‌های کرونایی و علی‌رغم قیمت بالای سوخت وارد جاده‌ها خواهند شد.

طبق آمار مؤسسه نفت آمریکا، ذخایر نفت خام این کشور ۵۶۷ هزار بشکه در هفته گذشته افزایش‌یافته، اما ذخایر بنزین ۴.۲ میلیون بشکه پایین آمده‌است.

در چین، مقامات شانگ‌های قصد دارند محدودیت‌های کرونایی را در این ماه حفظ کنند و بعد از اول ژوئن، تمام محدودیت‌ها را پس‌از ۲ ماه قرنطینه کامل بردارند.
 
منبع: تسنیم 
برچسب ها: نفت قیمت نفت برنت
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها