jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۳۲۸۴۹۵   ۰۴ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۰:۵۹

تعداد افراد مبتلا به کرونا در دهکده برگزاری رقابت های المپیک توکیو از مرز 150 نفر گذشت.

به گزارش جام جم آنلاین ، ساعاتی پیش ژاپن تایمز اعلام کرد تست کرونای 16 نفر دیگر در دهکده برگزاری رقابت های المپیک توکیو مثبت اعلام شده است.

به این ترتیب آمار مبتلایان المپیکی از مرز 150 نفر گذشته است.

اخبار حاکی از آن است که برخی از مبتلایان آلوده به ویروس کرونا جهش یافته دلتا هستند که از سوی سازمان جهانی بهداشت به عنوان ویروس غالب معرفی شده است.

نگرانی محققان از این است که ترکیب ویروس های جهش یافته ای نظیر دلتا و آلفا در نهایت منجر به تولید یک ویروس جهش یافته شود که در رسانه ها نام «سوپرکووید» را روی آن گذاشته اند.

پیش از این هشدارهای زیادی داده شده بود مبنی بر اینکه برگزاری المپیک توکیو منجر به شیوع بیشتر ویروس کرونا در کشور ژاپن و سایر کشورهای همجوار خواهد شد.

البته شیوع دلتا در دهکده برگزاری رقابت ها هنوز اثبات نشده است.

در حالی که شیوع کرونا در جریان برگزاری رقابت ها موضوعی جدی به شمار می رود اما پروتکل های بهداشتی نیز در این مسابقات رعایت نمی شود و انگار سختگیری چندانی هم نسبت به آن وجود ندارد.

امروز اعلام شد کمیته بین المللی المپیک به ورزشکاران اجازه داده تنها ۳۰ ثانیه روی سکو ماسک های خود را بردارند.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

باعث خوشحالی و مسرت است که رهبر معظم انقلاب در جمع قهرمانان و سرمایه‌های ورزش کشور، همچون همیشه مدبرانه به بسیاری از مسائل و معضلات این حوزه اشاره کردند و با بیانات خود، برنامه اصلی دستگاه‌ های ورزشی کشور را طی سال‌های آتی ترسیم نمودند.

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها