لیزردرمانی در شصت‌ - هفتاد سال گذشته جزو روش‌های مدرن برطرف کردن دردها بوده است. انرژی نور و لیزر تابانده‌ شده به دو دسته گرم و سرد تقسیم می‌شوند. لیزرهای گرم در جراحی و لیزرهای سرد برای بالابردن سرعت ترمیم نسج بدن به‌کار می‌روند.
کد خبر: ۱۳۰۲۳۲۹

امروزه از لیزرهای درمانی پرتوان برای بازتوانی ورزشی استفاده می‌شود و بیمارانی که از درد مزمن رنج می‌برند با کمک‌گرفتن از این نوع از لیزرهای درمانی بهبود پیدا می‌کنند.

پس از تابش لیزر، فوتون‌های نور وارد نسج آسیب‌دیده شده و با کمک به بازسازی سلول‌های منطقه موجب بالارفتن سرعت ترمیم نسج خواهند شد. این لیزرها موجب برطرف‌شدن درد و التهاب در منطقه آسیب‌دیده می‌شود.

هدف در بازتوانی پس از واردآمدن آسیب‌های ورزشی، کمترین تهاجم و بیشترین اثربخشی است. مهم آن‌که اثرات لیزرهای درمانی پس از اتمام جلسات باقی می‌ماند.

دردهای ناشی از زخم‌ها، تصادفات و جراحی‌ها با کمک لیزردرمانی بهبود می‌یابد. این روش درمانی نیاز به مصرف دارو را در این افراد کاهش می‌دهد و‌ در بیمارانی که به سایر روش‌های درمانی پاسخ خوبی نداشته‌اند به‌عنوان یک درمان جایگزین به‌کار می‌رود.

زمان مورد نیاز برای تابش لیزر به منطقه آسیب‌دیده در هر جلسه درمانی حدود ۱۰ دقیقه است.

برخی بیماران پس از جلسه اول دردشان کاهش می‌یابد و تعداد جلسات مورد نیاز در حدود سه تا پنج جلسه است.

آسیب‌ های ورزشی ازجمله پیچ‌خوردگی و کشیدگی‌های عضلانی پاسخ خوبی به لیزردرمانی می‌دهند.

دردهای ناحیه کمری، گردنی و سیاتیک با این روش درمانی بهبود می‌یابند و در برخی موارد نیاز به جراحی را در این بیماران برطرف می‌کند.

لیزردرمانی‌های بازتوانی ورزشی، روشی غیرتهاجمی و بدون عارضه و بدون درد است.

دکتر آریستا شجاع‌الدین - لیزر تراپیست / روزنامه جام جم 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها