jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۱۲۷۵۴۳۳ ۱۷ شهريور ۱۳۹۹  |  ۰۳:۰۳

۳ راه وجود دارد که به راحتی می‌توانید سرعت سیستم لپ‌تاپ خود را بیش از پیش کنید. در واقع این ۳ راه شامل پاک کردن هارد درایور، حذف نصب برنامه‌هایی که نیاز نداریم و کاهش برنامه‌های اتوماتیک، است. شما برای انجام این موارد به مهارت یا نرم‌افزار خاصی نیاز ندارید.

به گزارش جام جم آنلاین، قدم به قدم با «ایرنا زندگی» همراه باشید تا از کندی سیستم خود خلاص شده و تا جایی که ممکن است به روند پروژه‌های خود سرعت ببخشید.

۱. پاک کردن هارد درایور

ابتدا از این روش استفاده کنید. اطلاعاتی که مهم نیستند و فایل‌های کَش را پاک کنید. این کار تنها راه دسترسی به هارد درایور را آسان‌تر کرده و زودتر می‌توانید به اطلاعاتی که می‌خواهید دسترسی پیدا کنید.

الف) در قسمت جستوجوی ویندوز خود کلمه‌ی cleanup را سرچ کرده و در نتایج گزینه‌ disk cleanup را انتخاب کنید.

ب) در دیالوگ باکس دقت کنید که درایو c نوشته شده باشد و ok را بزنید.

ج) همه‌ گزینه‌ها را علامت زده و ok کنید.

۲. حذف نصب برنامه‌هایی که نیاز نداریم

بعد از پاک کردن هارد درایور نوبت به حذف برنامه‌هایی می‌رسد که نیاز نداریم. در واقع نصب برنامه‌ها نه تنها حجم حافظه‌ سیستم را اشغال می‌کنند؛ بلکه برخی از پردازش‌ها را در سیستم انجام می‌دهند که سرعت عملکرد آن را به شدت کاهش می‌دهند.

الف) استارت را انتخاب کرده و به قسمت تنظیمات بروید.

ب) کلمه‌ uninstall را انتخاب کرده و حذف نصب برنامه‌هایی را که نمی‌خواهید را انجام دهید.

ج) پس از هر بار حذف نصب، سیستم از شما می‌پرسد که آیا مایل هستید راه‌اندازی مجدد شود؟ آن را لغو کرده و در انتها که کار شما تمام شد و همه‌ برنامه‌های غیر ضروری را حذف نصب کردید، یک بار سیستم را از نو راه‌اندازی کنید یا ریست کنید.

۳. کاهش برنامه‌های اتوماتیک

هنگامی که لپ‌تاپ را روشن می‌کنید، با برنامه‌هایی مواجه می‌شوید که به طور اتوماتیک راه‌اندازی می‌شوند. در واقع این برنامه‌ها نیز سرعت سیستم ما را می‌گیرند.

الف) در قسمت نوار پایینی دسکتاپ خود کلیک راست کنید و گزینه‌ task manager را کلیک کنید.

ب) سپس گزینه‌ startup را کلیک کرده و برخی از برنامه‌هایی که به طور اتوماتیک در سیستم راه‌اندازی می‌شوند را خاموش کنید.

ج) اگر نمی‌توانید تشخیص بدهید که کدام برنامه‌ را باید خاموش کنید، برای هر برنامه بهتر است startup impact را انتخاب کرده و دریابید که چقد از سرعت سیستم شما را اشغال کرده است.

د) برای هر برنامه‌ای که می‌خواهید دیگر راه‌اندازی نشود، کلیک راست کرده و disable را انتخاب کنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیداری كه در 30 آبان 98 برگزار شد، توفیقی بود كه رفیق راه جمعی از یاران شد؛ جمعی از سینه‌ سوخته‌ ها، راویان و آفتاب‌ خورده‌های سرزمین‌های خونین دوران هشت سال دفاع مقدس كه به نمایندگی از همرزمان‌ شان به دیدار رهبر معظم انقلاب شتافتند.

جهاد همچنان باقی است

جهاد همچنان باقی است

چهلمین سال است که مردم ایران آغاز یک دفاع را جشن می‌گیرند. هرچند جنگ، تلخی و سختی و سیاهی دارد، اما آغاز دفاع‌مقدس از 31شهریور شروع فصل جدیدی از جهاد و ایستادگی بود که ثمره آن، امروز مصونیت‌بخشی نظام در ساحات مختلف است.

وقت‌کشی به نفع کرونا

وقت‌کشی به نفع کرونا

دیروز رئیس‌جمهور از احتمال بازگشت برخی محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا در بعضی از استان‌ها خبر داد و به نظر می‌رسد بعد از گذشت حدود سه هفته از آغاز موج سوم همه‌گیری کرونا در ایران، دولت بالاخره به فکر اجرای تدابیری سختگیرانه برای کنترل این موج افتاده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر