jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۱۴۷۳۳۲ ۲۲ خرداد ۱۳۹۷  |  ۱۶:۰۰

پسر خشمگین خودش و پدرش را در خانه به آتش کشید.

رازگشایی از قتل پدر و خودسوزی

به گزارش جام‌جم، اوایل اسفند سال گذشته آتش‌ سوزی در یکی از طبقات ساختمانی در محله یافت‌آباد تهران رخ داد.

مرد سالخورده و پسر 40 ساله‌اش که دچار سوختگی شده بودند در بیمارستان بستری شده، اما فوت کردند.

ماموران به ماجرای آتش‌ سوزی مشکوک بودند تا این‌که متوجه شدند مرد بنگاهداری که قرار بوده خانه پیرمرد را بفروشد، قبل از حادثه با مرد 40 ساله صحبت کرده که او عصبانی بوده و لحنی تهدید‌آمیز داشته است.

در جریان بررسی کارشناسان آتش‌نشانی عمدی بودن ماجرا به اثبات رسید و پرونده برای تحقیقات بیشتر از دادسرای یافت‌آباد به دادسرای جنایی تهران ارسال شد.

دو دختر مقتول با حضور نزد بازپرس جنایی از عروس خانواده هم شکایت کردند و گفتند گمان می‌کنند که وی در تحریک برادرشان برای آن آتش‌ سوزی مرگبار نقش داشته و شاهد آتش‌ سوزی بوده است.

تحقیقات پلیسی آغاز و معلوم شد که عامل جنایت مستاجر پدرش بوده و زمانی که متوجه فروش خانه شده از پدرش 15 میلیون تومان خواسته که با مخالفت او رو‌به‌رو شده بود. به همین خاطر اقدام به آتش‌ سوزی کرده بود. با این ادعا تحقیقات از عروس خانواده آغاز شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر