jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۹۵۳۷ ۱۳ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

ابوالقاسم طالبی در مراسم بزرگداشت خود به همراه ضیاءالدین دری که در همایش ملی باشگاه خبرنگاران بسیج برگزار شد، گفت: ما انقلابی هستیم نه اصولگرا و نه اصلاح‌طلب و نه اعتدالی.

به گزارش سینماپرس، مراسم بزرگداشت ابوالقاسم طالبی کارگردان «یتیمخانه ایران» و سیدضیاءالدین دری کارگردان «کیف انگلیسی» صبح روز گذشته برابر با روز مبارزه با استعمار انگلیس با پخش سرود جمهوری اسلامی ایران و تلاوت کلامی چند از آیات کلام‌الله مجید در لانه جاسوسی (سفارت سابق آمریکا) برگزار شد.

در این مراسم که در حاشیه همایش ملی باشگاه خبرنگاران بسیج برگزار شد، سردار نقدی، سردار قیدپرور، بیژن نوباوه وطن و محمد گلریز برای تجلیل از این دو فیلمساز روی صحنه آمدند.

ابوالقاسم طالبی پس از دریافت کارت افتخاری خبرنگاری عنوان کرد: جای چنین روزی در تاریخ ما خالی بود، زیرا انگلیس به ما ضربه زیادی زده است. من در مطالعاتی که انجام دادم متوجه شدم که ما در این رابطه غفلت زیادی کرده‌ایم و به همین دلیل انگلیسی‌ها از این موضوغ خوشحال هستند. او افزود: وقتی درباره قحطی سال‌های 1300 تحقیق می‌کردم، متوجه شدم انگلیسی‌ها در این صد سالی که قحطی به وقوع پیوست، کاری کردند که اگر یک نفر تا مقطع دکترا در رشته تاریخ درس بخواند، متوجه نشود که انگلیسی‌ها چه بر سر کشور ما در دوران قحطی آوردند. این موضوع نشان می‌دهد انگلیس حیله گر و مکار، کار خود را بدرستی انجام داده است و ما باید او را بشناسیم. طالبی اظهار کرد: انصاف داشته باشیم و به مسائل مهم توجه کنیم، ما انقلابی هستیم نه اصولگرا، نه اصلاح‌طلب و نه اعتدالی، این موضوعات حزبی را بیرون بریزید و به این توجه کنید که ما بچه‌های انقلاب هستیم. برای همین وقتی حامد بهداد در جشن منتقدان جایزه خود را به شهید حججی تقدیم می‌کند، ما باید این خبر را در جاهای مختلف تکثیر و برجسته کنیم. او گفت: ما بچه‌های انقلاب فقط به انقلاب مدیون هستیم، نه کس دیگر.

در ادامه این مراسم هم از ضیاءالدین دری، کارگردان تلویزیون و سینما تجلیل شد.

کارگردان آثاری چون کیف انگلیسی و لژیون در این مراسم بیان کرد: ما باید همواره یادمان باشد استعمار عامل اصلی انقلاب بود و کار ما برای مبارزه با استکبار زیرکانه بود و این کار را با پرچم امام حسین(ع) انجام دادیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر