jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۰۲۷۱۴۶   ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۶  |  ۰۹:۴۶

مراسم رونمایی و افتتاح خط تولید خودروهای پژو 2008 و دنا پلاس هفته گذشته و برای دومین بار در سالن مونتاژ شرکت ایران‌خودرو صورت گرفت.

سهم داخلی سازی پژو 2008 چقدر است!؟

به گزارش جام جم آنلاین، خودروی پژو 2008 که با توجه به اشتهای فزآینده بازار جهانی برای خودروهای کراس‌اوور طراحی شده و در حقیقت نسخه قدبلند پژو 208 محسوب می‌شود، از سال 2013 در چرخه جهانی تولید شرکت فرانسوی پژو قرار گرفت، اما در سال 2016 فیس‌لیفت آن هم به بازار عرضه شد.

مطابق با الزام قانونی وزارت صنعت، معدن و تجارت خودروسازان موظفند در ابتدای تولید هر خودروی جدید 40 درصد داخلی سازی را بکار بندند اما تاکنون این مهم در مورد خودروی 2008 اجرایی نگردیده است.

مازیار بیگلو دبیر انجمن قطعه‌سازان اسفند‌ماه گذشته با اشاره به میزان داخلی سازی پژو 2008 می‌گوید: راه اندازی یک خط تولید نخست به صورت مونتاژ قطعات "سی بی یو" خودرو انجام و سپس با شناسایی ایرادات استفاده از قطعات داخلی انجام خواهد شد.

دبیر انجمن قطعه سازان با اشاره به اینکه در خط تولید یک محصول جدید نخست قطعات تأیید شده مورد استفاده قرار می گیرد، گفت: هم اکنون محصول 2008 حدود 20 درصد داخلی سازی شده است اما باید گفت سهم قطعه ساز ایرانی در این داخلی سازی حدود 6 درصد و 14 درصد سهم مونتاژ بدنه و رنگ خودرو است!

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حادثه حماسه‌ ساز

حادثه حماسه‌ ساز

واقعه سال ۶۰ آمل و حمله گروهک تروریستی اتحادیه کمونیست‌ها نقطه‌عطفی در تاریخ تحرکات مسلحانه عناصر ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران بود. بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی برخی مخالفان مشی مذهبی ساختار جدید سیاسی ایران، با توجه به نابه‌سامانی‌های موجود درصدد ایجاد آشوب برآمدند و تلاش کردند حداقل در برخی مناطق‌مرزی و حساس کشور قدرت عمل را به دست گیرند.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر