jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۱۱۴۸۱   ۲۳ اسفند ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

شورای عالی کار به نتیجه نرسید

تعیین مزد 96 در جلسه سه‌شنبه

عضو شورای عالی کار با اعلام این‌که جلسه عصر یکشنبه شورا برای تعیین دستمزد سال 96 کارگران بدون نتیجه پایان یافت، به اختلاف دستمزد پیشنهادی کارگران و کارفرمایان اشاره کرد و گفت: کارفرمایان بر افزایش مزد بر اساس نرخ تورم و کارگران بر سبد معیشت تاکید دارند.

علی خدایی در گفت‌وگو با تسنیم درباره جزئیات جلسه یکشنبه شورای عالی کار درخصوص تعیین دستمزد 96 کارگران عنوان کرد: تفاوت بسیاری بین پیشنهادات جامعه کارگری برای مزد 96 و کارفرمایان وجود داشت، به همین دلیل توافقی در عدد و رقم حاصل نشد.

وی ادامه داد: نظر کارفرمایان برای افزایش دستمزد سال آینده کارگران، عددی پیرامون نرخ تورم و نهایت 2 تا 3 درصد بالاتر از آن بود، اما کارگران صرفا بر موضوع سبد معیشت جامعه کارگری تاکید داشتند.

خدایی افزود: جلسه بعدی شورای عالی کار سه‌شنبه 24 اسفند با حضور شرکای اجتماعی خواهد بود. در جلسه یکشنبه نماینده‌ای از وزارت صنعت و شرکای اجتماعی حضور داشتند.در این جلسه علی ربیعی، وزیر کار حضور نداشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

در مورد موضوع عقب‌نشینی غرب از صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی می‌توان گفت نوعی عقلانیت بین اعضای شورای حکام یا حداقل حرکت به سمت عقلانیت از سوی آنها وجود دارد و در این ارتباط هشدار افراد عاقل در جامعه جهانی منجر شد آنها از صدور قطعنامه ضدایرانی خودداری کنند؛ چرا که در صورت صدور قطعنامه، دیگر دلیلی برای حضور جمهوری اسلامی در برجام بی‌خاصیت وجود نداشت و به این ترتیب دست ایران برای کنار گذاشتن آن بازتر می‌شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر