فرهنگی - عمومی - جدیدترین اخبار ایران و جهان خبرگزاری جام جم

jamejamonline
عمومی
روزگار سپری شده راویان شاهنامه

گفت‌وگو با محمدرضا معجونی در سالروز درگذشت مرشد ولی‌ الله ترابی

روزگار سپری شده راویان شاهنامه

به نظرم شرایط آشنایی ما با آداب، فرهنگ و سنت‌ های اصیل ایرانی بهتر از نسل‌های بعدی و نوجوانان و بچه‌ های امروزی بود. دهه 60 سریال «بازم مدرسم دیر شد» با بازی اکبر عبدی از تلویزیون پخش می‌شد که دو شخصیت اصلی داشت به‌ نام «مرشد و بچه‌ مرشد».

6 هزار، عدد کوچکی نیست! (+تصاویر)

روزنامه جام‌جم به شماره 6000 رسید اتفاقی که در کشور ما خیلی سخت رخ می‌دهد

6 هزار، عدد کوچکی نیست! (+تصاویر)

امروز شش‌ هزارمین شماره روزنامه جام‌جم را می‌خوانید، آن‌هم در روزهایی که خیلی‌ها به ما که همچنان به کارمان در حوزه روزنامه‌ نگاری ادامه می‌دهیم، می‌گویند: شما چقدر سخت‌‌ جانید! کرونا بیداد می‌کند و شما باز هم هر روز در تحریریه روزنامه حاضر می‌ شوید و می‌نویسید تا روزنامه کاغذی چاپ شود. اصلا مگر کسی حالا روزنامه چاپی می‌خواند؟ شما چقدر حوصله دارید یا اصلا شاید به‌روز نیستید و نمی‌دانید دوره روزنامه‌‌ های چاپی به‌سر آمده و دنیا، دنیای ارتباطات اینترنتی و مجازی و شبکه‌‌ های اجتماعی است.

آیا جن واقعا وجود دارد؟

آیا جن واقعا وجود دارد؟

خداوند در قرآن کریم آیه‌ها و احادیث مختلفی درباره جن و اجنه بیان کرده اسـت، وقتی موضوع جن بـه وسط می‌آید ناخودآگاه باعث ترس و هراس می‌شود، اما دراین مطلب کامل بـه این موضوع پرداخته ایم.

یادداشت

بیشتر
برجام یک خسارت محض

برجام یک خسارت محض

انعقاد قرارداد برجام برای جمهوری اسلامی ایران یک خسارت محض بود. تنها حسنی که می‌توان برای این توافق قائل بود این است که یک جریانی در داخل کشور ایمان پیدا کرد که اعتماد بالا در عرصه دیپلماسی خارجی به چند کشور غربی بدون توجه به پشتوانه‌ های داخلی نتیجه نمی‌دهد و این اعتماد کاملا غیرمنطقی و بدون مبناست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر