فرهنگ - عمومی - جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

عمومی
جمال‌شناسی هنر از اندیشه‌های امام(ره)

نگاهی به جریان هنری ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی

جمال‌شناسی هنر از اندیشه‌های امام(ره)

۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۱

هنر ایران گرچه تاریخی بسیار طولانی دارد اما در دوره‌های مختلف براساس شرایط زیست اجتماعی و سیاسی رنگ و بویی خاص به خود گرفته‌است. هنر معاصر ایران نیز از این قاعده مستثنا نیست و بر‌اساس شرایط کشور جمال هنر ایران، رنگین به تفکرات انقلابی شد.

مصونیت از خطرات نظم نوین

مصونیت از خطرات نظم نوین

۱۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۷:۵۳

خطرات نظم نوین که باید بر آن آگاه باشیم، برای ما کدام است؟ مدل آمریکا و رهبری آن با ناشایستگی کنونی و ورشکستگی، رسوایی‌اش و بدهی‌های چاره‌ناپذیرش به پایان رسیده است.

مردی که زنجیرها را شرمنده کرد

نوشتاری به بهانه سالگرد درگذشت شهادت‌گونه سید علی‌ اکبر ابوترابی‌ فرد

مردی که زنجیرها را شرمنده کرد

۱۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۷:۱۵

روز ۱۲خرداد۱۳۷۹ در آستانه روزهای پایانی ماه صفر و ایام رحلت پیامبر(ص) و شهادت امام‌حسن(ع) و امام‌رضا(ع) یک خودرو در مسیر جاده تهران ــ مشهد دچار سانحه رانندگی شدیدی شد که در این تصادف آیت‌ا... سیدعباس ابوترابی و پسرش حجت‌الاسلام سیدعلی‌اکبر ابوترابی‌فرد به لقاءا... پیوستند.

دام‌چاله جدید پیش روی انقلاب

دام‌چاله جدید پیش روی انقلاب

۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۰

در تغییراتی که هم‌اکنون گام‌های نخست آن در لفافی از نقشه‌های خشن، برداشته شده و پس از ظهور جنون‌بار توطئه اسلام‌ ستیزانه داعش، هدفمندی پاندمی کرونا و ماجرای اوکراین و... در حال وقوع است.

تذهیب ایرانی به قلم زرنگاران خورشیدوش

مرکز ایران‌ شناسی، میزبان آثار ۵۱ هنرمند زن شد

تذهیب ایرانی به قلم زرنگاران خورشیدوش

۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۴

نخستین نمایشگاه تذهیب ایرانی با رونمایی از آثاری از ۵۴ هنرمند تذهیب‌کار ایرانی از اول تا دهم خرداد در بنیاد ایران‌شناسی دایر شد. در این نمایشگاه آثاری از ۵۴ هنرمند تذهیب‌کار از ۱۹ استان به نمایش درآمده که ۵۱ نفر از بانوان هنرمند کشورمان در این نمایشگاه حضور دارند.

زادروز شهید سلیمانی «روز قهرمان ملی» شد

زادروز شهید سلیمانی «روز قهرمان ملی» شد

۰۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۳

رئیس فراکسیون فرهنگ عمومی مجلس شورای اسلامی از تصویب و نام‌گذاری بیستم اسفندماه، زادروز شهید سلیمانی به نام «روز قهرمان ملی» در تقویم رسمی کشور خبر داد.

نیازمندی ها