تلگراف در گزارشی بر اساس فهرست «فورچون 500،» 10 شرکت بزرگ جهان را معرفی کرد.
کد خبر: ۹۲۴۲۱۰
پر درآمدترین شرکت های جهان کدامند؟

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، پایگاه اینترنتی روزنامه تلگراف نوشت: نام شرکت اپل برای نخستین بار جزو 10 شرکت بزرگ جهان قرار گرفت.

مجله «فورچون» هرسال نام 500 شرکت بزرگ و درآمدزای جهان را منتشر می‌کند که نام اپل در 10 شرکت برتر سال جاری میلادی دیده می‌شود.

غول فناوری آمریکا در حالی در فهرست 10 شرکت نخست قرار گرفته که فروش گوشی‌های آیفون سال گذشته میلادی چندان مطلوب نبود. سال نه چندان موفق تعدادی از شرکت‌های بزرگ جهان که پیش از این در 10 جایگاه نخست قرار داشتند به اپل در این صعود کمک کرد.

رده‌های نخست این فهرست که در گذشته بیشتر در تصاحب شرکت‌های نفتی قرار داشت، به دنبال کاهش بهای طلای سیاه در اختیار سایر شرکت‌ها است.

فهرست فورچون 500 شرکت‌ها را بر اساس درآمد سالانه آن‌ها رده‌بندی می‌کند. آمریکا با 134 شرکت دارای بیشترین نماینده در فهرست مذکور است.

چین و ژاپن به ترتیب هر یک با 103 و 52 شرکت در رده‌های بعدی قرار دارند. انگلیس نیز 26 نماینده در این فهرست دارد که 17 مورد آن‌ها در لندن قرار دارند.

در ادامه نام 10 شرکت برتر این فهرست 500 تایی را مشاهده خواهید کرد.

1. وال‌مارت: شرکت خرده‌فروشی آمریکایی که دارای بزرگترین شبکه فروشگاه‌های زنجیره‌ای موادغذایی در جهان است. درآمد سالانه این شرکت 482 میلیارد دلار است. این شرکت از سال 1995 تاکنون 11 بار در مقام نخست فهرست فورچون 500 قرار گرفته است.

2. استیت گرید: شرکت برق دولتی چین که ارائه‌دهنده تجهیزات و تأسیسات الکتریکی در جهان است. این شرکت سالانه 330 میلیارد دلار درآمد دارد.

3. شرکت ملی نفت چین: این شرکت سالانه 299 میلیارد دلار درآمد دارد.

4. ساینوپک: شرکت نفت و گاز چینی که سالانه 294 میلیارد دلار درآمد دارد.

5. رویال داچ شل: این شرکت که به طور معمول به نام شل شناخته می‌شود، از نخستین شرکت‌های نفت و گاز جهان است. درآمد سالانه این شرکت 272 میلیارد دلار است.

6. اکسون‌ مبیل: شرکت نفت و گاز آمریکایی که در تگزاس قرار دارد. این شرکت سالانه 246 میلیارد دلار درآمد دارد.

7. فولکس‌ واگن: شرکت خودروسازی آلمانی که 237 میلیارد دلار درآمد دارد.

8. تویوتا: شرکت خودروسازی ژاپنی و چندملیتی که درآمد سالانه آن با فولکس‌واگن، رقیب آلمانی خود، برابر است؛ اما نسبت به آن خودروهای بیشتری تولید می‌کند.

9. اپل: درآمد سالانه غول فناوری آمریکا 234 میلیارد دلار است.

10. بی‌پی: شرکت نفت و گاز انگلیسی که سالانه 226 میلیارد دلار درآمد دارد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها