jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۸۹۹۱۰۷ ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۹:۱۴

امروزه دستگاه‌های هوشمند همراه به صورت پیوسته در حال پیشرفت و مجهز شدن به فناوری های جدید هستند. این فناوری ها و قابلیت‌های جدید با وجود مزایای بسیار زیاد، یک عیب بزرگ نیز داشته و اغلب منجر به خالی شدن زود هنگام باتری دستگاه‌های هوشمند می‌شوند. طی سال‌های گذشته شرکت‌های مختلفی در زمینه افزایش طول عمر باتری فعالیت داشته‌اند که یکی از جدید ترین این شرکت‌ها گلدانی را برای شارژ دستگاه‌های هوشمند طراحی کرده است که صرفاً انرژی خود را از نور خروشید و فرآیند فتوسنتز بدست می‌آورد.

گوشی خود را با فتوسنتز شارژ کنید!

به گزارش جام جم کلیک ، از جمله جالب‌ترین محصولاتی که در گذشته برای شارژ دستگاه های هوشمند طراحی و تولید شده‌اند می‌توان به مواردی همچون چراغ مطالعه رومیزی، کمربند، کیف پول، فنجان قهوه، کیف دستی و حتی تبدیل انرژی حرکتی حین راه رفتن به انرژی الکتریسیته اشاره کرد. محققان اکنون به سراغ راهکاری رفته‌اند که ارتباط بیشتری با محیط زیست، یکی از مهم ترین دغدغه‌های فعلی بشریت، دارد.

این شارژر جدید که در واقع یک گلدان است و برای جذب سرمایه اولیه در وب سایت ایندی‌گوگو قرار گرفته است، Bioo Lite نام دارد. این گلدان می‌تواند همزمان با ارایه فضا برای کاشت یک گیاه، امکان شارژ کردن دستگاه‌های هوشمند را نیز در اختیار کاربر قرار دهد.

ابتدا ممکن است فکر کنید که این گلدان با استفاده از یک باتری داخلی گوشی یا تبلت شما را شارژ می‌کند. اما اشتباه نکنید، خبری از باتری جانبی نیست، آنچه الکتریسیته مورد نیاز برای شارژ دستگاه را تامین می‌کند، تنها نور خورشید است. این گلدان می‌تواند از فرآیند فتوسنتز گیاه، برق تولید کرده و در نتیجه دستگاه شما را شارژ کند. طراحان این گلدان مدعی هستند که تولید برق از فرآیند فتوسنتز هیچ آسیبی به گیاه نمی‌رساند.

گلدان‌های Bioo Lite هیچ تاثیر مخبری بر گیاه ندارند. این فرآیندی است که تمامی گیاهان درون گلدان Bioo یا بدون این گلدان انجام می‌دهند و گیاه برای تولید انرژی الکتریسیته مورد نیاز به هیچ وجه تحت فشار قرار نمی‌گیرد. این محصول، فناوری و فرآیند هیج آسیبی به گیاه نمی‌رساند و استفاده از انرژی خورشید برای شارژ دستگاه‌های هوشمند برای محیط زیست مفید نیز خواهد بود.

منبع: تک شات

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
خبرهای مرتبط

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر