jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۴۸۲۹۷   ۲۸ مهر ۱۳۹۴  |  ۱۹:۴۷

سخنگوی نیروهای مسلح یمن:

متجاوزان سعودی را غافلگیر می‌کنیم

«شرف غالب لقمان» سخنگوی نیروهای مسلح یمن در سخنانی تصریح کرد: نیروهای یمنی طی روزهای آینده دشمن سعودی را غافلگیر خواهند کرد.

متجاوزان سعودی را غافلگیر می‌کنیم

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر ، «شرف غالب لقمان» سخنگوی نیروهای مسلح یمن در سخنانی با بیان اینکه نیروهای یمنی پاسخ سختی به حملات وحشیانه متجاوزان سعودی خواهند داد، گفت: متجاوزان سعودی طی روزهای آینده به شدت غافلگیر خواهند شد.

بر اساس این گزارش، وی ادامه داد: مقاومت ملت یمن در مقابل حملات بی وقفه آل سعود ادامه خواهد داشت و مردم تحت هیچ شرایطی میدان نبرد با این رژیم را خالی نخواهند گذاشت.

این اظهارات در حالی است که حملات گسترده جنگنده های سعودی به نقاط مختلف یمن از جمله استان های صنعاء و صعده همچنان ادامه دارد.

پیشتر لیلی زروفی نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور کودکان و درگیری های مسلحانه گفته بود حملات هوایی ائتلاف تحت رهبری عربستان منجر به کشته شدن نزدیک به ۳۰۰ کودک یمنی طی سه ماه ( از ماه مارس تا جولای) شده است.

زروقی که در کارگروه شورای امنیت در زمینه کودکان و درگیری های مسلحانه در مقر این سازمان ملل در نیویورک سخن می گفت، تصریح کرده بود: سازمان ملل نقض خطرناک حقوق کودکان توسط طرف های نزاع در یمن را به ویژه بعد از تشدید حملات در ماه مارس گذشته مستند کرده است.

وی همچنین گفته بود: ۷۳ درصد از مرگ و زخمی شدن کودکان در چهار ماهه دوم سال ۲۰۱۵ به خاطر عملیات هوایی ائتلاف تحت رهبری عربستان بوده است. نماینده سازمان ملل در امور کودکان ضمن هشدار نسبت به حملات علیه مدارس در یمن و انهدام مدارس به عنوان اهداف نظامی، تصریح کرده بود: حملات علیه بیمارستان ها نیز به شدت افزایش یافته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها