jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۸۲۰۵۱۷ ۰۵ مرداد ۱۳۹۴  |  ۱۴:۲۰

عکس های امروز را از جشنواره بالون در فرانسه آغاز می‌کنیم؛ در ادامه تصاویر سقوط هواپیما در توکیو، شالیزاری در چین و مسابقه شیرجه در بوسنی را خواهیم دید.

برترین تصاویر جهان در ۵ مرداد ۹۴

بالون های رنگارنگ در جشنواره شرق فرانسه به پرواز در آمدند.

لاشه هواپیما پس از سقوط در یک خانه مسکونی واقع در حومه «توکیو» ژاپن

تصویر هوایی از یک شالیزار در چین

مسابقات سنتی شیرجه در بوسنی

آتش نشانان در حال اطفاء حریق جنگل های فرانسه

شهروندان واتیکان با استفاده از چتر خود را از گرما حفظ کرده اند.

خشم مردم از مرگ مشکوک یک جوان هندی در کشمیر

دوچرخه سواران بروندی به کمک یک کامیون به مسیر خود ادامه می‌دهند.

برگزاری جشنواره ای برای خنک شدن در گرمای تابستان در «شاندونگ» چین

(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر