jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۱۵۹۱۰   ۲۰ تير ۱۳۹۴  |  ۱۵:۰۳

بانک مرکزی، جزئیات گزارش خرده فروشی مواد غذایی در هفته منتهی به ۱۲ تیرماه جاری را اعلام کرد.

گزارش بانک مرکزی از قیمت مواد غذایی

بانک مرکزی گزارش هفتگی متوسط قیمت خرده فروشی ۱۱ گروه مواد خوراکی در تهران را برای هفته منتهی به ۱۲ تیر ماه سال جاری اعلام کرد که براین اساس نرخ ۵ گروه مواد خوراکی نسبت به هفته قبل از آن ثابت ماند و قیمت چهار گروه دیگر کاهش و تنها نرخ دو گروه افزایش یافته است.

بر اساس گزارش بانک مرکزی در هفته مورد بررسی نرخ گروه لبنیات ۰.۳ درصد و قند و شکر ۰.۲ درصد رشد و قیمت تخم مرغ ۸.۷ درصد، گروه میوه های تازه ۶.۲ درصد، سبزی های تازه ۰.۳ درصد و گوشت مرغ ۲.۵ درصد کاهش داشته است و نرخ گروه برنج، حبوب، گوشت قرمز، چای و روغن نباتی بدون تغییر بود.

لبنیات و تخم مرغ

در هفته مورد گزارش، در گروه لبنیات بهای ماست پاستوریزه معادل ۰.۳ درصد و پنیر غیر پاستوریزه ۴.۷ درصد افزایش داشت و قیمت سایر اقلام این گروه نسبت به هفته قبل بدون تغییر بود. بهای تخم مرغ معادل ۸.۷ درصد کاهش یافت و شانه ای ۷۵ تا ۱۰۰ هزار ریال فروش می رفت.

برنج و حبوب

در این هفته در گروه برنج، قیمت تمام اقلام این گروه ثابت بود. در گروه حبوب، بهای عدس معادل ۰.۴ درصد و لوبیا چشم بلبلی ۰.۳ درصد افزایش ولی قیمت لوبیا سفید معادل ۰.۷ درصد و لوبیا قرمز ۰.۶ درصدکاهش داشت. بهای سایر اقلام این گروه بدون تغییر بود.

میوه ها و سبزی های تازه

در هفته مورد بررسی، در میادین زیر نظر شهرداری گلابی عرضه نمی شد ولی سایر اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آن ها از نظر کیفی در مقایسه با سایر میوه فروشی ها متفاوت بودند، به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره بار عرضه می گردید. میوه فروشی های سطح شهر اقلام میوه و سبزی تازه را عرضه می نمودند که در گروه میوه های تازه قیمت تمام اقلام این گروه بین ۰.۴ تا ۱۴ درصد کاهش داشته است.

در گروه سبزی های تازه بهای سیب زمینی ثابت بود. قیمت گوجه فرنگی معادل ۳.۳ درصد، بادنجان ۴.۹ درصد و لوبیا سبز ۰.۴ درصد کاهش ولی بهای سایر اقلام این گروه بین ۰.۸ تا ۴.۱ درصد افزایش داشت.

گوشت قرمز و گوشت مرغ

در هفته مورد گزارش قیمت گوشت گوسفند و گوشت تازه گاو و گوساله بدون تغییر بود و بهای گوشت مرغ معادل ۲.۵ درصد کاهش یافت.

قند، شکر، چای و روغن نباتی

در این هفته قیمت چای خارجی و انواع روغن نباتی ثابت بود و بهای قند معادل ۰.۱ و شکر ۰.۳ درصد کاهش داشت.

تغییرات یکساله قیمت ها

طبق گزارش بانک مرکزی در یک سال منتهی به ۱۲ تیر ماه سال جاری نرخ لبنیات ۱۴.۹ درصد، برنج ۸.۸ درصد، حبوب ۱۶.۲ درصد، میوه های تازه ۵۴.۲درصد، سبزی های تازه ۶.۴ درصد، گوشت قرمز ۷.۹ درصد، قندو شکر ۴.۳ درصد، چای ۸.۵ درصد و روغن نباتی ۰.۸ درصد افزایش داشته است. در مدت مذکور نرخ تخم مرغ ۵.۹ درصد و گوشت مرغ ۱۶.۷ درصد افت قیمت داشت.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

عوامل کاهش نرخ ارز

عوامل کاهش نرخ ارز

سیزدهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری به پایان رسید و در روز اعلام نتایج بازارهای طلا، سکه و ارز کاهش قیمت را تجربه کردند و بورس نیز در دو روز گذشته سبزپوش بود.

بورس و دولت سیزدهم

بورس و دولت سیزدهم

بازار سهام، بازار هوشمندی است که می‌تواند اتفاقات سیاسی را قبل از به وقوع پیوستن پیش‌بینی و بر اساس احتمالات به رخدادهای آن نظیر انتخابات واکنش نشان دهد.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر