jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۸۱۱۵۸۷   ۰۵ تير ۱۳۹۴  |  ۱۴:۳۰

جام جم ورزشی: فکر می کنید تاریخ سازترین مرد تاریخ لیگ برتر کیست؟ او باید کسی باشد که کوهی از افتخارات را در اختیار دارد.

تاریخ ساز ترین مرد لیگ برتر کیست؟

به گزارش جام جم ورزشی ، پایگاه خبری تحلیلی دیلی میل انگلیس اخیرا فهرستی 50 نفره از تاریخ سازترین چهره های تاریخ لیگ برتر انگلیس تهیه کرده است که هیچ جای تعجب نیست که در راس این فهرست سرآلکس فرگوسن سرمربی سابق و اسکاتلندی منچستریونایتد قرار دارد. او با نفوذترین چهره دومین لیگ فوتبال معتبر دنیاست که کوهی از انواع افتخارات را در دست دارد.

فرگوسن در ۸ مه ۲۰۱۳ فرگوسن اعلام کرد که از سمت مربیگری تیم منچستر یونایتد بازنشسته می‌شود، او در طول ۲۶ سال مربیگری خود ۳۸ جام به دست‌آورد که شامل ۱۳ بار قهرمانی لیگ انگلیس و دو بار قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا بوده است.

این مربی اسکاتلندی در سال 1986 به دنبال عزل ران اتکینسون سرمربی منچستریونایتد شد تا دوره طولانی مدت توام با افتخارآفرینی او در این باشگاه محبوب شهر منچستر آغاز شود.

فرگوسن در سال 2013 بعد از بیستمین قهرمانی در لیگ برتر، از سرمربیگری منچستر یونایتد کناره‌گیری کرد. پس از بازنشستگی الکس کتاب خاطرات خود را منتشر کرد که رکورد فروش کتاب‌های غیر داستانی را شکست. زندگینامه فرگوسن رکورد کتاب‌های ورزشی ایران را شکست! این کتاب در کمتر از یک هفته به چاپ دوم رسید!

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر