jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۸۰۸۹۸۹   ۲۷ خرداد ۱۳۹۴  |  ۰۹:۰۵

اولین گوشی که خبر داغ‌شدن آن به دلیل استفاده از پردازنده اسنپدراگون 810 کوالکام منتشر شد، وان ام 9 اچ‌تی‌سی بود و چند روز پیش نیز اعلام شد گوشی‌های اکسپریا زد پلاس و زد 4 سونی نیز از همین مشکل رنج می‌برند. حالا به نظر می‌رسد این مشکل به گوشی‌های جی‌باترفلای اچ‌تی‌سی و Mi5 شیائومی نیز سرایت کرده است.

گوشی‌های Mi5 شیائومی و J Butterfly اچی‌تی‌سی هم داغ می‌شوند

به گزارش جام جم کلیک: در حالی که چندی پیش گوشی جذاب جی باترفلای اچ‌تی‌سی با پردازنده اسنپدراگون 810 ویژه بازار ژاپن معرفی شد، به جز مشکل داغ‌شدن زیاد، ظاهرا از عمر باتری ضعیف و مشکل صفحه لمسی رنج می‌برد و به نظر می‌رسد با این وضعیت خیلی زود شکست بخورد. اچ‌تی‌سی برای برطرف کردن مشکل داغ‌شدن گوشی وان ام 9 خود، یک بروزرسانی نرم‌افزاری منتشر کرد که با محدودکردن فرکانس کاری پردازنده S810 تا حدود زیادی این مشکل برطرف شده است. از طرف دیگر گوشی وان ام پلاس این کمپانی تایوانی نیز با پردازنده مدیاتک عرضه شده که بعید است راهی به بازارهای اروپایی و آمریکایی داشته باشد.

هنوز نسل جدید گوشی قدرتمند Mi4 شیائومی معرفی نشده و با توجه به مشکل داغ‌شدن پردازنده اسنپدراگون 810، به نظر می‌رسد رونمایی آن با تاخیر همراه باشد. البته اوایل ماه جاری خبری منتشر شد که نشان می‌داد هر دو محصول Mi5 و Mi5 Plus شیائومی به پردازنده اسنپدراگون 820 مجهز خواهند شد. شاید این تصمیم‌گیری برای حال جدی مشکل داغ‌شدن گوشی مجهز به پردازنده S810 باشد که قطعا رونمایی از هر دو محصول را تا زمان آماده شدن تراشه‌ی S820 به تاخیر می‌اندازد.

در حال حاضر شیائومی با استفاده از ابزارهای کاربردی کنترل گرما روی دستگاه Mi Note Pro تلاش کرده تا مشکل داغ‌شدن اسنپدراگون 810 را کم کرده و کنترل کند. اما اگر این پتنت‌ها بتوانند به خوبی گرمای این پردازنده را کاهش دهند، شاید شیائومی تا زمان تولید انبوه پردازنده اسنپدراگون 820 کوالکام صبر نکند.

روز گذشته نیز خبری منتشر شد که به دلیل مشکل داغ‌شدن پردازنده S810، کوالکام مجبور شده تعداد کمتری از پیش‌بینی‌ فروش این پردازنده را عرضه کند. با اینکه این خبر اصلا ما را شگفت‌زده نمی‌کند ولی جالب است که نایب رئیس بخش بازاریابی کوالکام ماه می اعلام کرده بود که پردازنده اسنپدراگون هیچگاه روی دستگاه‌های تجاری داغ نمی‌کند.

منبع: زومیت

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان شهید اهل سنت از روستای زیبای نران در قلب کردستان؛ شهیدی که در ظهر عاشورای یکصد سال قبل با دسیسه حکام مستبد وابسته به بیگانه بعد از چند سال مبارزه و ایستادگی در مقابل نفوذ بیگانگان روس و انگلیس و رد القاب و عناوین اهدایی عثمانی و مخالفت با ظلم و ستم خوانین محلی به شهادت رسید.

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

 بر اساس تجربیات سالیان گذشته چند نکته درباره آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی وجود دارد. نکته اول این است که آژانس یک محیط سیاسی است، به این معنا که اعضای شورای‌ حکام همیشه اکثریت غربی داشته و آژانس از این نظر یک ابزار سیاسی در دست کشورهای غربی بوده که هرگاه خواسته‌اند، فشار خود را نسبت به کشورهای دیگر افزایش یا کاهش داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها