jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۸۰۵۸۳۲ ۱۸ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۰:۱۹

مشاوره خانواده برای راهنمایی زوج‌های جوان

ما فقط دو هفته عاشق همدیگر بودیم!

۱

جام جم سرا- ۲ سال پیش من و دختر عمویم به عقد همدیگر درآمدیم و اکنون در خدمت سربازی به سر می‌برم. رابطه عاشقانه و احساسات ما فقط همان دو هفته اول بود. او هیچ حسی به من ندارد و کار خودش را انجام می‌دهد. بدون اجازه بیرون می‌رود، انگار نه انگار که شوهر دارد. به خانواده‌ام توجهی نمی‌کند و هنوز در بچگی به سر می‌برد. من ۲۱ ساله‌ام و او ۱۶ ساله. با این حال، دوستش دارم.

ما فقط دو هفته عاشق همدیگر بودیم!

پاسخ مشاور: برای آن‌که درک روشن‌تری از وضعیت خود به دست آورید، توجهتان را به چند نکته جلب می‌کنم:


جمع مسائل ازدواج با سربازی

ازدواج یکی از مهم‌ترین اتفاقات زندگی هر فرد است که مسائل و ظرافت‌های خاص خود را می‌طلبد. از طرفی، رفتن به خدمت سربازی نیز یکی از مهم‌ترین مسائل در زندگی آقایان قلمداد می‌شود که آن هم مسلماً مسائل مخصوص به خود را دارد و دارای نکات مثبت و احتمالاً مشکلاتی نیز هست که باید به درستی مدیریت شود؛ اما وقتی این دو رویداد با یکدیگر همراه شود می‌توان انتظار داشت که وضعیت زندگی کمی دشوارتر از حالت عمومی و معمول آن شود و بالطبع، رفع مشکلات آن نیز نیازمند صرف انرژی بیشتری است.


وقتی سن همسر کم است

سن شما و همسرتان برای ازدواج با توجه به متوسط سن ازدواج در جامعه پایین است. همین امر موجب می‌شود تا به گفته خودتان، دور شدن از وابستگی‌ها، کودکی کردن‌ها، دنبال کردن افکار و رفتار ناپخته، لجبازی کردن‌ها و رفتارهایی از این قبیل، دیرتر و با آهنگ کندتری انجام گیرد که خود این عامل، باعث به وجود آمدن مشکلاتی خواهد شد که صبوری زیادی را می‌طلبد. از طرفی دیگر، هر چه همسران کم‌سن‌تر باشند، قدرت سازگاری آن‌ها با مسائل و مشکلات، صبر، تحمل و انعطاف پذیری در آن‌ها پایین‌تر است. همچنین، انتظارات آن‌ها از یکدیگر بیشتر مبتنی بر احساسات است تا مبتنی بر منطق. البته باز هم تاکید می‌کنم که این مسائل به سن شما مربوط بوده و وقوع آن‌ها کاملاً طبیعی است.


همسرتان را از عشق لبریز کنید

بروشنی می‌توان درک کرد که دوری شما از همسرتان (بخصوص وقتی او را دوست دارید)، دلتنگی برای او و خانواده، انتظار از همسرتان که در نبود شما اوضاع خانواده را بخوبی به دست گیرد و مسائلی از این قبیل، شما را تا چه حد آشفته کرده و باعث شده احساس کنید کنترل امور زندگی از دستتان خارج شده است. به همین دلیل نیاز است که شما و همسرتان طی این مدت دوری، همدیگر را از عشق و محبت لبریز کنید؛ طوری که او در نبود شما از عشقتان لبریز باشد و شما در نبود او با اطمینان خاطر و انرژی بالا این دوری را تحمل کنید.
سعی کنید این بار که همسرتان را دیدید، یا با او صحبت کردید، با وجود دلخوری‌های موجود، صمیمیت و علاقه خود را بیش از پیش به او نشان دهید. با این کار طوری او را پایبند به تعهدات و عشق خود خواهید کرد که با علاقه و میل شخصی، در نبودتان، شما را در جریان امور قرار خواهد داد. (پریسا غفوریان - دانشجوی دکترای روانشناسی/ خراسان)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
م
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۸
نه شما نه همسرت سن مناسبی واسه ازدواج نداشتید.............
۰
۰

یادداشت

بیشتر
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر