jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۸۰۱۰۳۱   ۰۳ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۹:۲۴

بدافزاری فایل‌هایم را قفل کرده، چه کار کنم؟

پرسش و پاسخ: تغییر پسوند فایل‌ها به ECC

سلام عبداللهی از جوانرود کرمانشاه: حدود یک هفته است تمام اطلاعات چندساله رایانه‌ام به پسوند ECC تغییر کرده است. آنتی‌ویروس‌ها هم کاری از پیش نبردند و من ماندم با اطلاعات باارزشی که بی‌ارزش شد.

پاسخ کلیک: متاسفانه رایانه‌ شما در دام باجگیرهای دیجیتال گرفتار شده (ransomware) و اطلاعات ارزشمندتان نیز گروگانی در اختیار این باجگیرها به‌شمار می‌رود. اگر بدشانس بودید باید قید اطلاعات خود را می‌زدید، زیرا بسیاری از باجگیرها اطلاعات را رمزنگاری کرده و هیچ روشی نیز برای خارج کردن اطلاعات از حالت رمز وجود ندارد، اما خوشبختانه برای باجگیری که اطلاعات شما را رمزنگاری کرده (بدافزار TeslaCrypt) ابزاری طراحی شده که به کمک فایل key.dat ذخیره شده در رایانه‌ شما (بدافزار این فایل را ایجاد می‌کند) قادر است اطلاعاتتان را از حالت رمز خارج کند.

برای استفاده از این ابزار ‌باید آن را دانلود کرده و با مشاهده راهنمای موجود در آن، فایل‌ها یا پوشه‌ حاوی فایل‌های رمزنگاری شده را در برنامه فراخوانی کرده و منتظر بمانید تا عملیات رمزگشایی از اطلاعات شما آغاز شود.

توجه داشته باشید فایل Key.dat برای رمزگشایی ضروری است و در صورتی که این فایل روی رایانه‌ شما وجود نداشته باشد، باید قید بازگشت فایل‌های خود را بزنید. همچنین در صورتی که به‌طور کامل از رمزگشایی اطلاعات ناامید شدید، تنها شانس بازگشت اطلاعات شما، ریکاوری هارد‌دیسک و بازیابی کپی‌های قبلی از فایل‌های موردنظر است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این بدافزار و دانلود ابزار رمزگشا می‌توانید از لینک زیر کمک بگیرید:

http://bit.ly/1HOHFOa

چنانچه مشکلتان رفع شد می‌توانید در بخش نظرات همین مطلب، سایر کاربران را نیز مطلع کنید

آیا شما برای این پرسش، پاسخ مناسب‌تری دارید؟ خوشحال می‌شویم پاسخ پیشنهادی خود را در بخش نظرات در اختیار سایر کاربران قرار دهید

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

موضوع دیدار هیات طالبان با مقامات جمهوری اسلامی از منظرهای مختلفی قابل بررسی است. شاید ریشه اصلی این مساله به روابط بین طالبان و آمریکا برگردد.

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

گفتگو

بیشتر
پشت صحنه یک «دعوت نحس»

گزارش جام‌جم از تولید جدیدترین سریال ماورائی تلویزیون که بعد از مدت‌ها قرار است روی آنتن برود

پشت صحنه یک «دعوت نحس»

راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر