jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۸۰۰۶۲۵   ۰۳ خرداد ۱۳۹۴  |  ۰۸:۴۷

ذهن بشر آنقدر بلند پرواز است که هیچ سقفی برای آن‌ تعریف نشده است و به واسطه آن‌ حتی می توانید به بسیاری از رویاهای خود جامه عمل بپوشانید.

با این ظروف، خیارها طعم موز می‌دهند!

جام جم کلیک: ذهن انسان ورودی‌هایی که توسط چشم یعنی‌ بینایی، گوش یعنی‌ شنوایی و بینی‌ یعنی‌ بویایی دریافت می‌کند را آنالیز و شبیه‌سازی می‌کند. مثلاً فرض کنید چشمتان را می بندید و یک میوه می‌خورید، ذهن شما با توجه به ورودی‌هایی که توسط بینی‌ و دهان دریافت می‌کند قادر به شناسایی آن میوه‌ است، این عمل که در عرض چند ثانیه اتفاق می‌افتد در ظاهر بسیار ساده است اما در واقع ساختاری عظیم و پیچیده پشت آن نهفته است.

اخیراً یک شرکت پیشگام در زمینه طراحی و تولید وسایل هوشمند در پی‌ آن است تا با ساخت ظروفی هوشمند، یکی‌ از ورودی های ۳ گانه به مغز را تغییر دهد تا در نهایت خروجی متفاوتی از آن دریافت کند. به زبان ساده‌تر فرض کنید کودک شما خوردن غذاهای با منشا سبزیجات را دوست ندارد اما با استفاده از این دستگاه با تغییر یکی‌ از ۳ ورودی، طعم غذا تغییر کرده و کودک شما در حین خوردن سبزجات حسی شبیه به خوردن ماکارونی‌ را پیدا می‌کند. با این ظرف هوشمند دقیقا می توانید طعم دلخواه خود را برای هر خوردنی تعریف کنید، مثلاً در حین خوردن آب مزه شیر را احساس کنید. تمامی این اتفاقات به کمک یک میکروچیپ که در زمان غذا خوردن روی سر شما قرار می‌گیرد، رخ می‌دهد. اتصال بین ظروف و میکروچیپ توسط سیستم بی‌سیم انجام می‌شود و به گفته طراحان، این امواج هیچ‌ اثر جانبی بر روی مغز انسان نخواهد داشت.

سینا قمری
جام جم کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مغازله‌های سیاسی نافرجام

مغازله‌های سیاسی نافرجام

برابر با گزارش‌هایی که دیروز رسانه‌های اسرائیلی منتشر کردند اولین پرواز عربستان به اسرائیل در فرودگاه بن‌ گوریون بر زمین نشست.

قرارگاه آگاهی و امید

قرارگاه آگاهی و امید

موضوع ترویج، تبلیغ و پراكندن امید، موضوعی است كه رهبر معظم انقلاب در برهه‌های مختلف زمانی به آن تاكید كردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها