jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۷۹۸۹۵۲   ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۰۸:۳۰

در دنیای امنیت اطلاعات، سختی کار تا زمانی است که ویروسی کشف نشده است. در واقع پس از آن، محققان و مهندسان امنیتی با بررسی ویروس‌های رایانه‌ای کشف شده معمولا در زمانی بسیار کوتاه می‌توانند آن را از بین ببرند.

بد‌افزار جدید، انتحاری عمل می‌کند

این کار مستلزم آن است که محققان امنیتی بتوانند بدافزار مورد نظر را بررسی کرده و اطلاعات لازم را از آن به‌دست آورند. با این حال بتازگی نوعی ویروس جدید رایانه‌ای کشف شده که به‌هیچ وجه امکان بررسی را به محققان امنیتی نمی‌دهد.

نحوه عملکرد این ویروس به شکلی است که به‌محض شناسایی از طرف نرم‌افزارهای امنیتی، خود را به‌طور کامل نابود می‌کند تا هیچ اطلاعاتی در اختیار سرویس‌های امنیتی قرار ندهد. این بد‌افزار که Rombertik نام دارد، از سوی شرکت امنیتی سیسکو شناسایی شده و علاوه بر این خاصیت انتحاری، نحوه عملکرد آن نیز به‌شدت باعث شگفتی محققان شده است.

Rombertik با پاک کردن اطلاعات ضروری موجود در حافظه رم ویندوز، باعث می‌شود سیستم‌عامل در یک حلقه بی‌نهایت راه‌اندازی قرار بگیرد تا خود بد‌افزار بدون هیچ دردسری به فعالیتش روی بایوس رایانه ادامه دهد. Rombertik با آلوده کردن سیستم، اطلاعاتی نظیر لاگین و اطلاعات شخصی از جمله پسوردها و کارت‌های بانکی را به دست‌ آورده و در صورت احساس خطر، خود را به‌طور کامل نابود می‌کند.

کلیک (ضمیمه یکشنبه روزنامه جام جم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

باعث خوشحالی و مسرت است که رهبر معظم انقلاب در جمع قهرمانان و سرمایه‌های ورزش کشور، همچون همیشه مدبرانه به بسیاری از مسائل و معضلات این حوزه اشاره کردند و با بیانات خود، برنامه اصلی دستگاه‌ های ورزشی کشور را طی سال‌های آتی ترسیم نمودند.

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

بعد از شکل‌گیری پیمان شانگهای در سال2001، برخی صاحب‌نظران و کارشناسان علوم سیاسی از آن به عنوان ناتوی شرقی نام بردند. معتقدم این سازمان از ناتو اهمیت بیشتری دارد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها