jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۷۹۸۹۵۲   ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۰۸:۳۰

در دنیای امنیت اطلاعات، سختی کار تا زمانی است که ویروسی کشف نشده است. در واقع پس از آن، محققان و مهندسان امنیتی با بررسی ویروس‌های رایانه‌ای کشف شده معمولا در زمانی بسیار کوتاه می‌توانند آن را از بین ببرند.

بد‌افزار جدید، انتحاری عمل می‌کند

این کار مستلزم آن است که محققان امنیتی بتوانند بدافزار مورد نظر را بررسی کرده و اطلاعات لازم را از آن به‌دست آورند. با این حال بتازگی نوعی ویروس جدید رایانه‌ای کشف شده که به‌هیچ وجه امکان بررسی را به محققان امنیتی نمی‌دهد.

نحوه عملکرد این ویروس به شکلی است که به‌محض شناسایی از طرف نرم‌افزارهای امنیتی، خود را به‌طور کامل نابود می‌کند تا هیچ اطلاعاتی در اختیار سرویس‌های امنیتی قرار ندهد. این بد‌افزار که Rombertik نام دارد، از سوی شرکت امنیتی سیسکو شناسایی شده و علاوه بر این خاصیت انتحاری، نحوه عملکرد آن نیز به‌شدت باعث شگفتی محققان شده است.

Rombertik با پاک کردن اطلاعات ضروری موجود در حافظه رم ویندوز، باعث می‌شود سیستم‌عامل در یک حلقه بی‌نهایت راه‌اندازی قرار بگیرد تا خود بد‌افزار بدون هیچ دردسری به فعالیتش روی بایوس رایانه ادامه دهد. Rombertik با آلوده کردن سیستم، اطلاعاتی نظیر لاگین و اطلاعات شخصی از جمله پسوردها و کارت‌های بانکی را به دست‌ آورده و در صورت احساس خطر، خود را به‌طور کامل نابود می‌کند.

کلیک (ضمیمه یکشنبه روزنامه جام جم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایتخت ایران اسلامی و ضرورت توسعه فرهنگی و هنری

پایتخت ایران اسلامی و ضرورت توسعه فرهنگی و هنری

تهران به تعبیر بسیاری از اساتید و فعالان فرهنگی به عنوان پایتخت فرهنگی کشور محسوب می‌شود و بیشتر رویدادهای مهم فرهنگی و هنری و رسانه‌ای کشور در حوزه این کلانشهر روی می‌دهد و به نوعی جهتگیری و سمت و سوی فعالیت‌ های فرهنگی کشور در ارتباط با فعالیت‌ های انجام شده در این کلانشهر تعریف می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر