jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۷۷۴۳۶۵   ۰۶ اسفند ۱۳۹۳  |  ۰۹:۰۰

یکی از معاونان وزارت بهداشت مطرح کرد:

خیرین به کمک ۳ میلیون زوج نابارور بیایند

جام جم سرا: معاون فنی دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت با اشاره به آمار ۳ میلیونی زوج‌های نابارور گفت: امکان درمان ناباروری در کشور وجود دارد، ولی هزینه‌های بالای درمان باعث بروز برخی مشکلات در زوجین نابارور شده است.

خیرین به کمک ۳ میلیون زوج نابارور بیایند

محمد اسلامی افزود: هم‌اکنون ظرفیت‌های قابل توجهی برای درمان ناباروری در کشور وجود دارد، ولی چون هزینه‌های درمان بالاست مردم به لحاظ مالی در مضیقه هستند و باید تمهیدات ویژه‌ای در این راستا اندیشیده شود. یکی از روش‌های مثمرثمر تحت پوشش قرار گرفتن این خدمات زیر نظر بیمه‌ها است.

وی با اشاره به اینکه نرخ باروری کلی در کشور پایین است و این موضوع کل کشور را در برمی‌گیرد و تنها متوجه یک فرد نمی‌شود، اضافه کرد: ‌در کشور سه میلیون زوج نابارور وجود دارد که درمان آن‌ها نیازمند برنامه‌ریزی است. از این حیث همه دستگاه‌ها باید وارد عمل شوند؛ چرا که با این اتفاق خدمات و قیمت داروهای ناباروری متعادل می‌شود و مردم و به خصوص آن‌هایی که به لحاظ مالی در شرایط پایینی قرار دارند، می‌توانند از این خدمات بهره بگیرند.

اسلامی با اشاره به نقش خیرین در این حوزه، تصریح کرد: خیرین در حوزه درمان ناباروری در کشور می‌توانند نقش قابل توجهی داشته باشند؛ چرا که در هر برهه از زمان نیاز خاصی وجود دارد که خیرین در آن بخش می‌توانند فعالیت کنند؛ هر چند ارائه خدمات ناباروری در کشور وجود دارد، ولی ممکن است این خدمات در کل کشور به طور یکسان توزیع نشده باشد، به همین جهت کسانی که می‌خواهند در بخش‌های خصوصی و دولتی به گسترش خدمات در حوزه سلامت بپردازند یکی از اولویت‌های خود را توجه به بخش ناباروری در کشور قرار دهند. (ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

دگردیسی زاویه‌ دید

دگردیسی زاویه‌ دید

زاویه دید یک مولف نسبت به موضوعی که می‌خواهد درباره آن در اثرش سخن براند، ای بسا مهم‌ترین شاخصه‌ای است که آثار هنرمندان مختلف را از هم متمایز می‌کند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر