jamejamclick
کلیک وب کد خبر: ۷۶۹۹۶۷   ۲۴ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۶:۲۹

فیس‌بوک اجازه تعیین تکلیف حساب کاربری پس از مرگ را به خدمات خود اضافه کرد

پس از مرگ چه بلایی سر حساب فیس‌بوک شما می‌آید

سرانجام شبکه اجتماعی مشهور فیس‌بوک تصمیم گرفت تا ساختاری برای تعیین شرایط حساب کاربری پس از مرگ صاحب حساب تعیین نماید.

پس از مرگ چه بلایی سر حساب فیس‌بوک شما می‌آید

جام جم کلیک: بسیاری از افراد آینده شبکه‌های اجتماعی را بسیار عجیب می‌دانند زیرا در این شبکه‌ها هیچ نظارتی بر روی حساب‌های کاربری وجود ندارد و برخی از حساب‌ها جعلی هستند و از سوی دیگر نیز بسیاری از افرادی که در این شبکه‌های اجتماعی حضور دارند در یک محدوده سنی قرار دارند و احتمالا بازه زمانی سال‌های مرگ و میر این افراد، به‌ یکدیگر نزدیک خواهد بود و به همین دلیل نیز بسیاری از افراد، آینده شبکه اجتماعی فیس بوک را یک قبرستان پر از حساب‌های کاربری بدون صاحب می‌دانند.

این دیدگاه به‌ هیچ عنوان نادرست نیست ولی به‌راحتی می‌توان جلوی آن را گرفت زیرا با تعیین تکلیف حساب در شرایط خاص می‌توان از بدون صاحب ماندن آن جلوگیری به‌ عمل آورد. در این میان باید گفت که فیس‌بوک برای این کار پیشگام شده است و در سیستم جدیدی که این شبکه اجتماعی برای حساب‌های کاربری اعضای خود اضافه کرده است می‌توان به‌سادگی تعیین کرد که درصورت وفات فرد، چه کسی حق دارد تا کنترل حساب کاربری او را در اختیار بگیرد و به این ترتیب درست مانند امور دیگر، حساب کاربری فیس‌بوک نیز به‌صورت موروثی به فرد دیگر انتقال خواهد یافت.

این ساختار موجب می‌شود تا شبکه اجتماعی فیس‌بوک بتواند از حساب‌های غیرفعال خود آگاه شده و از تبدیل شدن به یک مرکز سرشار از حساب‌های کاربری غیرفعال جلوگیری کند. در این بخش شما باید نام و مشخصات فردی شخصی که می‌خواهید وارث شما برای این حساب کاربری باشد را در بخشی به نام Legacy contact وارد نمایید و درصورت فوت کردن شما، فرد یاد شده می‌تواند با ارسال کپی مدارک فوت شما و مدارک شخصی خود، امکان دسترسی کامل به حساب کاربری شما را به‌ دست بیاورد.

احمد محمدحسینی
جام جم کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر