jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۷۶۸۸۵۳   ۲۰ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۳:۴۵

سرپرست اداره پیشگیری مرکز تشخیص و پیشگیری فتا ناجا گفت: با توجه به آغاز ثبت نام برای کنکور سراسری پیش بینی می شود در این ایام، طراحی صفحات جعلی(فیشینگ) پرداخت آنلاین، انتشار مطالب و تبلیغات کذب در فضای مجازی افزایش یابد براین اساس کنکوری ها مراقب کی لاگرها باشند.

کنکوری ها مراقب کی لاگرها باشند

به گزارش جام جم کلیک: سرهنگ دوم ˈعلیرضا آذردرخشˈ افزود: والدین در این زمان که همراه با استرس فرزندان همراه خواهد بود، نقش بسیار مهمی به عهده دارند، آن ها باید همراه فرزندان خود نسبت به ثبت نام و تهیه جزوات مناسب دقت لازم را داشته باشند.

این کارشناس پلیس فتا ناجا ادامه داد: ثبت نام کنندگان مراکز آموزش عالی باید مراقب کی لاگرها نیز باشند و در صورت ثبت نام در کافی نتها مواظب باشند سخت افزار و نرم افزار کی لاگر بر روی سیستم ها نصب نشده باشد.

وی، طراحی صفحات پرداخت جعلی را یکی از مهمترین شگردهای سرقت اطلاعات دانست و گفت: فیشینگ صفحه ای جعلی است که افراد سود جو برای به سرقت بردن اطلاعات خصوصی از قبیل اطلاعات بانکی و نام های کاربری طراحی می کنند و در ادامه اقدام به برداشت وجه از حساب های کاربری قربانیان می کنند.

آذردرخش اضافه کرد: صفحات ثبت نام در کنکور و پرداخت وجوه مورد نیاز از جمله مواردی هستند که این روز ها بازدید کنندگان بسیاری دارند و همین بازدید بالا زمینه را برای فعالیت مجرمانه فراهم می آورد تا کلاهبرداران از کم توجهی و کم دقتی قربانیان نهایت استفاده را کرده و اطلاعات آنها را به سرقت ببرند.

این مقام انتظامی در خصوص راه های شناسایی صفحات جعلی موسوم به فیشینگ، گفت: توجه به آدرس سایت ها که در آدرس بار (url) نوشته می شود یکی از نکات مهم و کلیدی برای جلوگیری از سوءاستفاده فیشر ها است.

آذردرخش اضافه کرد: کاربران باید دقت داشته باشند در شگرد فیشینگ، فیشر ها سعی می کنند صفحاتی کاملا شبیه به صفحه اصلی ایجاد کنند. آدرس این صفحات تفاوت بسیار جزئی با آدرس سایت اصلی دارند. پس همیشه خود آدرس سایت را وارد کنید.

وی با اشاره به پروتکل ssl به کنکوری ها و کلیه کاربران اینترنت توصیه کرد: تمامی سایت های مهم در فرم های ورود اطلاعات خود از ارتباط امن https استفاده می کنند. پس نباید از این نکته غافل شد، هرچند نشانه امنیت کامل به صورت 100 درصد نیست.

آذردرخش به پیغام ها و تبلیغاتی با عنوان ˈقبولی تضمینیˈ اشاره کرد و گفت: متاسفانه برخی از افراد سودجو با انتشار مطالب جذاب و اغوا کننده سعی می کنند توجه داوطلبان کنکور را به خود جلب کنند و با برپایی سایت های مختلف و با عناوین جذاب از جمله قبولی تضمینی، فروش سوالات کنکور، فروش جزوات برتر اقدام به دریافت وجوهی با مبالغ بالا کرده و کنکوری های را مورد سوءاستفاده قرار می هند.

وی در انتها از تمام هموطنان درخواست کرد در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ثبت گزارش مردمی اطلاع دهند.

منبع: ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها