jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۷۶۵۰۸۴ ۱۰ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۲:۵۲

عموما اعمال تغییرات برای اغلب افراد جالب نیست و این افراد احساس می‌کنند که دچار سردرگمی شده‌اند و نمی‌تواند با شکل و شمایل جید ارتباط برقرار کنند. گوگل نیز در آخرین نسخه از سیستم عامل خود تغییرات زیادی را اعمال کرد و نامش را اندروید 5.0 گذاشت. اندروید 5.0 که از زبان طراحی متریال دیزاین استفاده می‌کنند تغییرات زیادی را از لحاظ طراحی و حتی نرم افزاری داشته است و می‌تواند برای کاربران اولیه کمی گمراه کننده باشد.

تغییر شیوه دسترسی به تب‌های کروم در اندروید 5

به گزارش جام جم کلیک: عموما اعمال تغییرات برای اغلب افراد جالب نیست و این افراد احساس می‌کنند که دچار سردرگمی شده‌اند و نمی‌تواند با شکل و شمایل جید ارتباط برقرار کنند. گوگل نیز در آخرین نسخه از سیستم عامل خود تغییرات زیادی را اعمال کرد و نامش را اندروید 5.0 گذاشت. اندروید 5.0 که از زبان طراحی متریال دیزاین استفاده می‌کنند تغییرات زیادی را از لحاظ طراحی و حتی نرم افزاری داشته است و می‌تواند برای کاربران اولیه کمی گمراه کننده باشد.

برای مثال عده زیادی از کاربران حذف کردن حالت سایلنت (سکوت) را در اندروید لالی پاپ (5.0) دوست ندارند و حتی تغییر دهنده اپلیکیشن‌ها (app switcher) هم که تغییراتی داشته نتوانسته است در میان کاربران برای خود جایی باز کند.

در اندروید لالی پاپ بخش تب‌های مرورگر کروم نیز تغییر یافته است و کاربران چندان از آن راضی نیستند. در نسخه‌های قبلی زمانی که کاربر تب‌های جدیدی را باز می‌کرد از طریق خود برنامه و دکمه بالای صفحه، کاربر می‌توانست به آن‌ها دسترسی داشته باشد. اما گوگل در اندروید آب نبات چوبی تغییراتی را در این بخش اعمال کرده است. در این نسخه زمانی که کاربر تب جدیدی را در مرورگر کروم باز می‌کند، تب‌ها به بخش برنامه‌های اخیر می‌رود و کاربر از طریق آن می‌تواند به تب‌های مختلف دسترسی داشته باشد. البته این مشکل چندان هم غیرقابل حل نیست و شما می‌توانید در ادامه شیوه غیر فعال سازی آن را مطالعه کنید.

مرورگر کروم (Chrome) را اجرا کنید. بخش منو را با لمس کردن سه نقظه موجود در بالای صفحه باز کنید.

به بخش تنظیمات (Settings) بروید.

حال در قسمت Merge tabs and apps حالت را به خاموش یا Off تغییر دهید.

با اعمال این تغییرات کروم ری استارت می‌شود و سپس تب‌ها به صورتی که در نسخه‌های قبلی دیده بودیم در دسترس قرار خواهند گرفت. همچنین امکان باز گرداندن شکل قبلی (اندروید 5.0) تب‌ها نیز با انجام دادن مراحل بالا امکان پذیر است. البته می‌بایست به‌جای خاموش کردن، آن را روشن و فعال کنید.

منبع: آی‌تی رسان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر