jamejamclick
کلیک کامپیوتر کد خبر: ۷۶۴۱۰۴   ۰۷ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۳:۱۹

مایکروسافت در مراسمی که به مناسبت معرفی نسخه جدید ویندوز ۱۰ برپا کرده بود، از چند محصول تازه ازجمله مرورگر پروژه اسپارتان رونمایی کرد. به نظر می‌رسد این مرورگر تفاوت‌های بسیاری با IE داشته و به شکل بهینه‌تری با صفحات لمسی طراحی شده است. امروز بنچمارک هایی از اسپارتان به ثبت رسیده که نشان از سرعت بالای بار گزاری صفحات وب و حتی در بعضی آزمایش‌ها بیشتر از گوگل کروم و فایرفاکس دارد.

سرعت بالای مرورگر اسپارتان

به گزارش جام جم کلیک: مایکروسافت در مراسمی که به مناسبت معرفی نسخه جدید ویندوز ۱۰ برپا کرده بود، از چند محصول تازه ازجمله مرورگر پروژه اسپارتان رونمایی کرد. به نظر می‌رسد این مرورگر تفاوت‌های بسیاری با IE داشته و به شکل بهینه‌تری با صفحات لمسی طراحی شده است. امروز بنچمارک های از اسپارتان به ثبت رسیده که نشان از سرعت بالای بار گزاری صفحات وب و حتی در بعضی آزمایش‌ها بیشتر از گوگل کروم و فایرفاکس دارد.

هرچند به‌طور قطع نمی‌توان در مورد نام انتخاب شده برای مرورگر آینده ویندوز ۱۰ نظر داد، اما تا به این لحظه آن را با نام اسپارتان می‌شناسیم و میدانیم که این مرورگر قرار است در کنار نسخه بهبود یافته اینترنت اکسپلورر با برخورداری از قابلیت‌هایی همچون نشانه گزاری در تب‌ها و هماهنگ‌سازی آن‌ها برای به اشتراک گذاشتن با دیگران و پشتیبانی از دستیار صوتی مایکروسافت (کورتانا) همراه با نسخه نهایی ویندوز ۱۰ عرضه شود.

شنیده‌ها حاکی از آن است که این مرورگر تحت عنوان Internet Explorer Edge یا Microsoft Edge ارائه خواهد شد، در عین حال اسامی دیگری چون Entourage, Elixta, Evo, Evex دور از ذهن نیست. اسپارتان از موتور رندر قدرتمندتری نسبت به اینترنت اکسپلورر برخوردار است، در همین راستا امروز بنچمارک هایی از این مرورگر به دست آمده که از سرعت بالای بارگزاری صفحات در آن حکایت دارد. این پروژه تحت آزمایش‌های مربوط به جاوا اسکریپت و HTML مانند Sunspider, OctaneT Kraken و WebXPRT انجام شده است که می‌توانید نتایج آن‌ها را در جدول زیر مشاهده نمایید.

در تست جاوا اسکریپت “Kraken و Octane 2.0″ اسپارتان با کسب امتیاز ۴۵.۱% و ۸۱.۸% توانسته پیشرفت قابل‌ ملاحظه‌ای داشته باشد؛ اما این مرورگر همانند اینترنت اکسپلورر به لحاظ سازگاری با استانداردهای HTML5 با مشکلاتی رو به بوده و نمره قابل قبولی به دست نیاورده است. در این تست اسپارتان ۳۴۴ امتیاز دشت کرده و حال‌آنکه این امتیاز برای کروم ۵۱۱ و برای فایرفاکس ۴۴۹ بوده است. البته این نکته را نباید از یاد ببریم که اسپارتان پروژه‌ نوپاییست و بدون شک در نسخه نهایی شاهد قابلیت‌های بیشتری در این مرورگر خواهیم بود.

منبع: فارنت

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دم حامدها گرم!

دم حامدها گرم!

خوابمان نمی‌برد. چه مرضی داشتیم که بعد از یک عالمه پیاده‌روی در اردوی نظامی آخر دوره آموزشی خدمت خوابمان نمی‌برد را خدا می‌داند.

حادثه حماسه‌ ساز

حادثه حماسه‌ ساز

واقعه سال ۶۰ آمل و حمله گروهک تروریستی اتحادیه کمونیست‌ها نقطه‌عطفی در تاریخ تحرکات مسلحانه عناصر ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران بود. بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی برخی مخالفان مشی مذهبی ساختار جدید سیاسی ایران، با توجه به نابه‌سامانی‌های موجود درصدد ایجاد آشوب برآمدند و تلاش کردند حداقل در برخی مناطق‌مرزی و حساس کشور قدرت عمل را به دست گیرند.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر