jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۷۴۹۵۰۵   ۲۴ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۳:۱۴

اعتراف متهم به ده‌ها فقره سرقت

جیب بر با خانواده اش دستگیر شد

۱

رییس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به اعترافات متهم به دهها فقره جیب بری همراه با سایر اعضای خانواده اش، گفت:برابر تحقیقات صورت گرفته مشخص شد متهم اصلی پرونده بهمراه سایر اعضای خانواده اش اقدام به انجام سرقت در تهران و همچنین سایر شهرها و استان ها داشته که برابر هماهنگی های بعمل آمده با مقام محترم قضایی، سایر اعضای خانواده متهم دستگیر و جهت تحقیقات به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

جیب بر با خانواده اش دستگیر شد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پلیس آگاهی تهران بزرگ، در مورخه 23 فروردین ماه فردی با مراجعه به کلانتری 169 مشیریه به مأموران اعلام داشت که کیف جیبی اش توسط سرنشین یک دستگاه خودرو پژو 405 نقره ای رنگ سرقت شده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «جیب بری» و به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه 34 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات مالباخته

مالباخته پس از حضور در پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: در مورخه 23 فروردین ماه قصد مسافرت به سمنان را داشتم؛ به سه راه افسریه رفته و سوار یک دستگاه خودرو پژو 405 نقره ای رنگ با چهار سرنشین شدم که دو مسافر در صندلی عقب نشسته بودند؛ زمانیکه قصد داشتم تا سوار ماشین شوم، سرنشین صندلی جلو (صندلی شاگرد راننده) عنوان داشت که چند صد متر جلوتر قصد پیاده شدن دارد و به این بهانه پیشنهاد کرد که مسافتی کوتاه را بهمراه وی، به صورت دو نفره طی مسیر کنیم؛ من نیز با قبول پیشنهاد این شخص که تصور می کردم همانند من یک مسافر است، سوار ماشین شده اما هنوز فاصله زیادی طی نشده بودکه راننده عنوان کرد «درب جلو باز است» و به این بهانه چندین بار اقدام به محکم کردن درب سمت بنده کرد. پس از آن، راننده پرسید «کجا می روی؟» و من نیز در پاسخ عنوان کردم «سمنان»؛ در این زمان راننده مدعی شد که وی به قصد کارخانه سیمان مسافر سوار کرده و به این بهانه و بدون گرفتن پول کرایه مرا از ماشین پیاده کرد؛ زمانیکه از ماشین پیاده شدم، پس از گذشت چند دقیقه متوجه سرقت کیف جیبی همراه خود شدم.

وصول دهها پرونده جیب بری

همزمان با آغاز رسیدگی به پرونده و بررسی پرونده های مشابه از سوی کارآگاهان پایگاه ششم آگاهی، دهها پرونده سرقت های مشابه دیگر به پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد؛ اظهارات شکات و مالباختگان نشان داد سرنشینان انواع خودروهای سواری «پژو» و «پراید» در رنگ های مختلف، اقدام به سوار کردن مسافر در صندلی جلو بهمراه فرد دیگری حدودا 50 ساله کرده و بدین شیوه و شگرد اقدام به سرقت جیب بری می کنند.

بررسی اظهارات مالباختگان در خصوص مبدا و مقصد آنها در زمان سوار شدن به خودروها نشان داد که عمدتا در خروجی های شهر تهران بویژه در مناطق سه راه افسریه، سه راه تهرانپارس، پایانه ترمینال جنوب، میدان آزادی و... قصد رفتن به سایر شهرها بویژه شهرها و شهرک های حومه شهر تهران از قبیل بومهن، رودهن، پردیس، کرج، فیروزکوه، دماوند، ورامین، پاکدشت و... را داشته اند.

شناسایی متهم تحت تعقیب دستگاه قضایی

با توجه به اظهارات شکات و مالباختگان مبنی بر اینکه در تمامی سرقت ها فردی حدودا 55-50 ساله کنار آنها در صندلی شاگرده راننده نشسته، کارآگاهان احتمال دادند که این شخص از مجرمین سابقه دار پلیس آگاهی است لذا بانک اطلاعات مجرمین سابقه دار پلیس آگاهی مورد بررسی قرار گرفت و کارآگاهان با انجام چهره نگاری موفق به شناسایی مجرم سابقه دار و حرفه ای در زمینه جیب بری بنام «اکبر» شدند.

بررسی سوابق «اکبر . خ» نشان داد که وی با داشتن سوابق متعدد سرقت بارها به اتهام جیب بری توسط اداره هفدهم، پایگاه دوم و پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ دستگیر و روانه زندان شده و آخرین بار نیز پس از دستگیری توسط تیم مبارزه با جیب بری اداره هفدهم پلیس آگاهی روانه زندان شده اما پس از گذشت مدتی، در مورخه 12اسفند ماه سال 91 از زندان خارج و از آنزمان متواری است.

دستگیری متهم

با شناسایی متهم از سوی دهها مالباخته، دستگیری «اکبر . خ» در دستور کار کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. با بهره گیری از اظهارات شکات و مالباختگان مبنی بر اطلاعات ناقص بدست آمده از شماره پلاک خودرو پژو 405 نقره ای رنگ استفاده شده در بیشتر سرقت ها و انجام اقدامات پلیسی، مالک خودرو پژو 405 شناسایی و تحقیقات از وی توسط کارآگاهان پایگاه ششم انجام شد.

این شخص پس از حضور در پایگاه ششم و شناسایی تصویر متهم (اکبر) به عنوان خریدار خودرو، عنوان داشت که پژو 405 را به صورت وکالتی به این شخص فروخته است.

با توجه به اطلاعات بدست آمده، دستور توقیف خودرو بهمراه دستگیری سرنشینان آن در سیستم جامع پلیس آگاهی ثبت و سرانجام گشت انتظامی استان قم موفق به شناسایی خودرو، توقیف آن و همچنین دستگیری متهم اصلی پرونده شد.

سرهنگ کارآگاه رضا امیدی، رییس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به اعترافات متهم به دهها فقره جیب بری همراه با سایر اعضای خانواده اش، گفت:برابر تحقیقات صورت گرفته مشخص شد متهم اتصلی پرونده بهمراه سایر اعضای خانواده اش اقدام به انجام سرقت در تهران و همچنین سایر شهرها و استان ها داشته که برابر هماهنگی های بعمل آمده با مقام محترم قضایی ، سایر اعضای خانواده متهم دستگیر و جهت تحقیقات به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

وی با اعلام خبر انتشار بدون پوشش تصویر متهم اصلی پرونده از سوی مقام قضایی، افزود:با توجه به سوابق متعدد متهم اصلی پرونده در ارتکاب سرقت به شیوه جیب بری، اعتراف به دهها فقره جیب بری در تهران و سایر شهرها و استان های کشور ، شناسایی از سوی دهها مالباخته و به منظور شناسایی دیگر جرایم ارتکابی و همچنین سایر شکات و مالباختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصویر وی از سوی مقام محترم قضایی صارد شده است لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا جهت طرح و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان نبرد شمالی مراجعه کنند.

رییس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ افزود: همچنین از کلیه شهروندانی که اطلاعاتی در خصوص سایر جرایم ارتکابی متهم دارند درخواست می شود تا اطلاعات خود را از طریق شماره تماس 21865863 در اختیار کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
مهران سلیمانی
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۴
پاراگراف دو گزارش رو گازارش نوشته شده . اصلاح شود .
۰
۰

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها