jamejamclick
کلیک کامپیوتر کد خبر: ۷۴۸۹۷۵   ۲۳ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۱:۲۰

365 هزار دلار برای رایانه ای چهل ساله

فروش اولین رایانه استیوجابز در یک حراجی

نخستین رایانه ای که استیوجایز در گاراژ خانه اش ساخته بود، با قیمت 365 هزار دلار در یک حراجی اشیاء قدیمی به فروش رفت.

فروش اولین رایانه استیوجابز در یک حراجی

جام جم کلیک: نخستین رایانه اپل که می توان آن را پدربزرگ رایانه های تولیدی شرکت اپل دانست، اپل 1 نام داشت. این رایانه دارای مادربرد اپل-1، یک صفحه کلید دارای قاب چوبی و نیز یک نمایشگر بود. همچنین یک دستگاه پخش کاست و یک دفترچه راهنما نیز در این مجموعه وجود داشت.

در حال حاضر چیزی کمتر از 50 دستگاه از این رایانه ساخته شده در سال 1976 ، در دنیا وجود دارد. اما این نمونه که به تازگی به قیمت 365 هزار دلار به فروش رفته، از یک جهت با بقیه متفاوت است و آن هم اینکه در گاراژ معروف استیو جایز ساخته شده و توسط خود او در آن دوران نیز به فروش رفته است.

با اینکه این رایانه به یک مجموعه دار خصوصی فروخته شد، اما چند هفته گذشته نیز موزه فورد در ایالات متحده، یکی دیگر از این رایانه های اولیه را خریداری کرد و قرار است به زودی به نمایش عمومی گذاشته شود.

صالح سپهری فر
جام جم کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

رزمایش اقتدار ۹۹ نیروی زمینی ارتش، دیروز و امروز در سواحل مكران در منطقه عمومی جاسك و با شركت تیپ ۵۵ هوابرد شیراز، تیپ ۶۵ نیرو مخصوص، تیپ ۲۲۳ نیرو مخصوص واكنش سریع و با پشتیبانی نیروی هوایی و هوانیروز ارتش در حال برگزاری است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر