jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۷۴۸۴۸۱   ۲۰ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۸:۱۰

نقدهایی بر آیفون 6 پلاس

آیا خرید آی‌فون 6 پلاس منطقی است؟

۳

در این مطلب به سراغ غول اپل به نام آی‌فون 6 پلاس آمدیم تا ببینیم که آیا این گوشی ارزش خریدن دارد و برای داشتن چنین دستگاهی، پرداختن رقم حیرت آور بیش از 3 میلیون تومان ارزشش را دارد یا خیر؟

آیا خرید آی‌فون 6 پلاس منطقی است؟

به گزارش جام جم کلیک: آی‌فون 6 و آی‌فون 6 پلاس دو محصول جدید اپل هستند که حسابی سر و صدا به پا کرده‌اند. از شکل و شمایل و امکانات آن‌ها گرفته تا مشکلات مختلفی که روز به روز توسط کاربران این دستگاه‌ها گزارش می‌شود و اپلی که اعلام می‌‌کند دستگاه را بیاورید! آن را تعویض می‌کنیم!

در این مطلب به سراغ غول اپل به نام آی‌فون 6 پلاس آمدیم تا ببینیم که آیا این گوشی ارزش خریدن دارد و برای داشتن چنین دستگاهی، پرداختن رقم حیرت آور بیش از 3 میلیون تومان ارزشش را دارد یا خیر؟

آمار فروش کم‌تر

شاید طرفداران آی‌‌فون با دیدن نام یکی از گوشی‌های محبوب‌شان در نقدانه، اخم‌هایشان را در هم بکشند و از آمار فروش بالای گوشی‌های اپل، جهت برتری خود نسبت به رقبا نام ببرند. اما بایستی قبول کرد که آی‌فون 6 پلاس، محصول با ارزشی نسبت به قیمتش نیست! اول از همه اگر همین آمار فروش آی‌فون‌های 6‌ را ببینید، نسخه معمولی محصول اپل یعنی آی‌فون 6 نسبت به 6‌ پلاس در حدود 6 برابر بیشتر است تا نشان دهد که حتی خود اپلی‌ها هم نسبت به این موجود بزرگ و گران قیمت، چندان روی خوشی نشان نمی‌دهند. در واقع سایز بیش از حد بزرگ، چیزی نیست که طرفدارن این برند چندان به راحتی آن را هضم کنند و مطمئنا بسیاری از خریداران 6 پلاس، از طرفداران فبلت‌ها در سایر برندها هستند که تصمیم گرفتند تا طعم این سیب را نیز بدین طریق بچشند، درست همان بخش از بازار که اپل نشانه‌گیری کرده بود و بیشتر از آنکه به علاقه طرفداران خودش اندیشیده باشد، به دنبال جذب دوست‌داران گوشی‌های بزرگ از سایر برندها بوده است.

بی‌اصالت

زیر پا گذاشتن شعار این کمپانی مبنی بر بی‌استفاده بودن گوشی‌های بزرگ، خود دلیلی بر بی‌اصالت بودن آی‌فون 6 پلاس است! دور نیست روزگاری که استیو جابز، مدیر عامل فقید کمپانی اپل، سامسونگ را به خاطر سایز بزرگ نمایشگر گوشی گلکسی نوت مورد تمسخر قرار داد و به وضوح گفت که هیچ‌کس چنین گوشی بزرگی را نخواهد خرید! حال چه شده که در طی این مدت، اپل دست به کاری زده که تا دیروز آن را اشتباهی بزرگ می‌خواند؟! محصولی که نه تنها از گلکسی نوت اولیه سامسونگ بزرگ‌تر است، بلکه تمام مشخصات یک فبلت غول پیکر را به همراه داشته و هر آنچه اپل تا دیروز ادعای اشتباه بودنش را داشت، در ظاهر و باطن خود به یدک می‌کشد!

لیز همچون صابون

خاصیت اصلی گوشی‌های فلزی، به شکیل بودن آن‌هاست اما معایبی نیز به همراه دارد. اول از همه، لیز بودن گوشی نکته بسیار مهمی است که هرچه ابعادش بزرگ‌تر بشود، بیشتر نمود پیدا می‌کند و حال وقتی که شما یکی از بزرگ‌ترین گوشی‌های فلزی را در دستان خود دارید، بایستی هر لحظه منتظر باشید تا همچون یک قالب صابون لیز از درون دستان‌تان بلغزد و پهن زمین شود! ضمن اینکه فلز شاید در ظاهر استحکام خوبی داشته باشد اما اگر ضربه‌ای به آن وارد شود، ردش را برای همیشه برچهره خویش نگاه می‌دارد تا این غفلت‌تان همیشه مایه اندوه‌تان شود!

کابوسی به نام خم شدن

فکر کنید که بالای 3 میلیون تومان برای داشتن یک آی‌فون 6 پلاس پول داده‌اید و ناگهان ببینید که گوشی شما بر اثر فشاری که به آن وارد شده است، کمی خم شده و بدنه فلزی خوش ساخت آن همچون گوژپشتی در جلوی چشمان شما رژه می‌رود! البته بایستی قبول کرد که در مورد ضعیف بودن بدنه این گوشی تا حدی هم اغراق و تبلیغات منفی انجام شد اما هر چه که باشد، این ضعف درباره آی‌فون 6 پلاس وجود دارد و استحکام کافی، فدای نازک شدن بیش از حد گوشی شده است.

فقط 16 گیگ

حذف نسخه 32 گیگابایت و عرضه گوشی در سه مدل 16 و 64 و 128‌ گیگابایت، از آن دست کارهایی است که تنها از شرکتی چون اپل بر می‌آید! در واقع این کمپانی با علم به اینکه اگر به جای مدل 16‌ گیگابایت، نسخه 32 را عرضه کند، از فروش دو نسخه 64 و 128‌ تا حد زیادی کاسته خواهد شد، در یک حرکت ناجوانمردانه، مدل 16‌ گیگ را باقی گذاشت که از آن هم فقط در حدود 11‌ گیگابایتش در دسترس است تا بدین وسیله یک دهن کجی بزرگ نیز به سلیقه مخاطبان خودش کرده باشد! واقعا خنده دار است شما 3 میلیون تومان بپردازید و یک گوشی با 11‌ گیگابایت فضا و بدون پشتیبانی از کارت حافظه جانبی در اختیارتان قرار بگیرد.

تهی از نوآوری

بیایید کمی صادق باشیم، حتی اگر طرفدار دو آتشه آی‌فون هستید، کمی بیندیشید که چرا آی‌فون، به خصوص در نسخه‌های اولیه، تا این حد مشهور و سپس محبوب شد. شاید یک واژه به خوبی بتواند دلیل این امر را توضیح دهد: نوآوری! حال نگاهی دقیق به آی‌فون 6 پلاس بیندازید؛ در این محصول کدام نوآوری وجود دارد که این کمپانی و یا رقبایش تا پیش از این، بدان نرسیده باشند؟ نمایشگر بزرگ فول اچ‌دی؟ تاچ آی‌دی؟ فلش دوگانه؟ پردازنده 64 بیتی؟ سیستم لرزش‌گیر اپتیکال؟ سیری؟ یا حتی سیستم پرداخت اپل؛ همگی تا پیش از این توسط این کمپانی و یا سایرین عرضه شده بود و دیگر چیزی نیست تا با دیدنش، انگشت حیرت به دهان بگیرید و یا از داشتنش بر خود ببالید، این گوشی تنها همان نسخه قبلی است و فقط کمی قدش بلندتر شده و به اصطلاح هیکل گنده کرده است!

iOS همچنان زندان است

شاید این مورد مختص به این گوشی نباشد و برای تمام گوشی‌های آی‌‌فون صدق کند، اما دلمان نیامد آن را ناگفته بگذاریم! این کمپانی خودخواه، با آنکه راه‌های ارتباطی از طریق برنامه‌های بی‌شمار به خوبی بین گجت‌های مختلف برقرار است، اما هنوز ساده‌ترین گزینه‌های ارتباطی همچون بلوتوث یا اتصال از طریق کابل به کامپیوتر جهت انتقال فایل‌ها را محدود نگاه داشته تا تنها بدین وسیله لج شما را درآورد و مجبور شوید برای انتقال یک فایل ساده همچون عکس، متوسل به وایبر یا ایمیل خود شوید و رسما لقمه را چندین بار به دور سر خود چرخانده و سپس میل کنید!

آیا ارزش خرید دارد؟

تصمیم‌گیری درباه این موضوع با شماست! اما هنگامی‌که شما می‌توانید در بازار، گوشی‌هایی پیدا کنید که با نصف قیمت آی‌فون 6 پلاس، نه تنها هیچ کمبود و ضعفی ندارند بلکه در بسیاری موارد بهتر هم هستند، چرا بایستی پول خودتان را صرف داشتن این فبلت بکنید؟ دستگاهی که نه تنها برتری خاصی نسبت به پرچمداران سایر برندها عرضه نمی‌کند، بلکه تنها فاکتور متفاوتش یک سیب گاز زده با سیستم عاملی متفاوت است که شاید بیشتر از آنکه لیاقتش را دارد برای خود اعتبار جمع کرده و تنها به واسطه همین اعتبار است که هنوز خوب می‌فروشد، وگرنه آی‌فون 6 پلاس، سیبی نیست که به ازای پرداخت 3‌ میلیون تومان، از چشیدنش لذت ببرید!

منبع: آی‌تی رسان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
یوسف
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۰
با عرض بوزش شما هم زیادی تجملات را تبلیغ میكنید. كمی هم بفكر جوانهای بیكار وجیب پدرانشان باشید.
۰
۰
عباسی
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۰
دست عزیز داری كم لطفی میكنی
شما خودت باید طرف دار گلكسی باشی
من تو سایت خیلی گشتم ، تقریبا معایب بیشتر برند ها توی سایت بود بجز سامسونگ
به نظر شما واقعا سامسونگ بهتر از ایفون است؟
۰
۰
الیاس یاری
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۶
من خودم ایفون دارم ، و دلیل بلوتوث و .. برای عدم كپی رایت هست ، گاهی وقتا ازش خسته میشم ، ولی وقتی برند و كارایی هاش خاص هست و خداروشكر دست هر كسی نمیبینم خیلی راضیم . به قول معروف خاص بودن هم سختی های خودشو داره :))
۰
۰

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها