jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۷۴۸۴۷۳   ۲۰ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۶:۴۵

شرکت Dashlane ابزار تازه‌ای را عرضه کرده که به کاربران امکان می‌دهد تنها با یک کلیک کلمات عبورشان را در 70 سایت تغییر دهند.

مدیریت و تغییر همزمان رمزها در 70 سایت

به گزارش جام جم کلیک: شرکت Dashlane ابزار تازه‌ای را عرضه کرده که به کاربران امکان می‌دهد تنها با یک کلیک کلمات عبورشان را در 70 سایت تغییر دهند.

قابلیت موسوم به Password Changer فعلا در مرحله آزمایشی است و در صورت تکمیل امکان تغییر خودکار کلمات عبور در فواصل زمانی معین به وجود می‌آید.

انگیزه ارائه این خدمات شناسایی آسیب پذیری خطرناکی موسوم به خونریزی اینترنت یا Heartbleed بود که باعث شده بود کلمات عبور کاربران در بسیاری از وب سایت ها به دست هکرها بیفتد. با تغییر مرتب کلمات عبور هکرها حتی در صورت دسترسی به کلمات عبور قدیمی نمی توانند به اطلاعات افراد دسترسی پیدا کنند.

اگر چه این خدمات هنوز به طور عمومی راه اندازی نشده، اما گفته می‌شود با استفاده از آن می‌توان کلمات عبور را در همه سایت های مشهور مانند آمازون، گوگل، باکس، یاهو، اپل، فیس بوک، لینکداین، توییتر و ... مدیریت کرد.

برای این کار تنها کافیست سرویس مورد نظرتان را انتخاب کنید و کلمه عبور جدید را تایپ کنید. البته استفاده از این خدمات مستلزم پرداخت ماهیانه 40 دلار است. در این میان برخی کارشناسان از اینکه سایت dashlane.com خود از امنیت کافی برای نگهداری اطلاعات کلمات عبور کاربران برخوردار نباشد، نگران هستند.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها