jamejamclick
کلیک وب کد خبر: ۷۴۷۶۱۳   ۱۸ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۴:۳۰

آخرین گزارش منتشر شده از سوی غول جستجو حاکی از آن است که نیمی از تبلیغات آنلاین، مخاطب ندارد.

گوگل: نیمی از تبلیغات آنلاین مخاطب ندارد

به گزارش جام جم کلیک: تبلیغات آنلاین حوزه‌ای است که نقش تاثیرگذاری در اینترنت و رونق هر چه بیشتر آن دارد. شاید بسیاری از سرویس‌های ارائه شده در اینترنت از سوی کمپانی‌های بزرگی چون گوگل، بر پایه‌ی تبلیغات باشد، اما آخرین گزارش منتشر شده از سوی غول جستجو حاکی از آن است که نیمی از تبلیغات آنلاین، مخاطب ندارد.

تبلیغات آنلاینی مفهومی است که چارچوب روشنی نداشته و نمی‌توان ساز و کار درستی را برای آن تعریف کرد. این حوزه ۲۰ درصد از هزینه‌های صرف شده در دنیای تبلیغات را به خود اختصاص داده و بیش از ۹۰ درصد از درآمد کمپانی‌هایی چون فیس‌بوک و گوگل را تشکیل می‌دهد.

وضعیت مغشوش تبلیغات آنلاین با انتشار گزارشی توسط گوگل بیش از پیش مشخص شده است. براساس گزارش منتشر شده توسط این کمپانی، بیش از ۵۶.۱ درصد از تبلیغات آنلاین موجود در اینترنت هیچگاه دیده نمی‌شوند، یعنی این تبلیغات مخاطب خاصی ندارد و حتی برای یک یا چند ثانیه روی صفحه‌ی نمایش پدیدار نمی‌شوند. رقم اعلام شده بسیار بزرگ است و نشان از صرف بی مورد هزینه‌ی زیادی توسط آگهی دهندگان دارد.

البته اولین بار نیست که گزارشی با مضمون میزان تبلیغات بی مورد در اینترنت منتشر می‌شود. سال گذشته کمپانی ComScore با انتشار گزارشی، خبر داد که حدود ۴۶ درصد از تبلیغات آنلاین در اینترنت مخاطب نداشته و هیچگاه دیده نمی‌شوند. Spider.io که ماه فوریه سال جاری میلادی توسط گوگل تصاحب شد، اعلام کرده که بخش بزرگی از تبلیغات اینترنتی توسط روبات‌ها دیده می‌شوند. براساس اطلاعات ارائه شده در این گزارش، حدود ۱۲۰٫۰۰۰ دستگاه کامپیوتر آلوده به ویروس، روزانه میلیاردها بار وارد صفحات مخصوص نمایش تبلیغات می‌شوند، بدون اینکه خبری از یک کاربر یا عامل انسانی باشد.

قبول وجود نقاط ضعف در صنعت تبلیغات آنلاین از طرف بزرگ‌ترین کمپانی فعال در این زمینه، نکته‌ای است که می‌تواند در آینده منجر به تغییرات اساسی در این صنعت شده و با تحولات صورت گرفته بهینگی در نمایش تبلیغات افزایش یابد.

جان وِینِمِیکر، یکی از بازرگانان نام آشنای قرن نوزدهم، اعتقاد داشت که نیمی از هزینه‌ی صرف شده برای تبلیغات فقط دور ریختن پول است. شاید در آن زمان نیمی از هزینه‌ای که بدون داشتن نتیجه‌ صرف می‌شد، مشخص نبود، اما امروز مشخص است که عدم نمایش تبلیغات منجر به هدر رفتن نیمی از هزینه‌ی آگهی دهندگان در زمینه‌ی تبلیغات آنلاین می‌شود.

پرداختن به این موضوع از سوی گوگل که عمده‌ی درآمد خود را از این راه کسب می‌کند، بسیار ارزشمند است. غول جستجو در ادامه روش‌هایی را نیز برای بهبود این وضع پیشنهاد می‌دهد. این کمپانی در ماه جولای مدل Active View Product را پیشنهاد داد که براساس آن تنها تبلیغات دیده شده محاسبه می‌شود.

منبع: زومیت

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عراق خواهان تعادل سیاسی است

عراق خواهان تعادل سیاسی است

با توجه به شرایط خاص و ویژه‌ای که در آن آقای مصطفی الکاظمی به‌عنوان نخست‌ وزیر عراق انتخاب شد، باید به این نکته توجه داشت که وی به‌عنوان بالانس کننده میان نیروهای مؤثر در کشور عراق مطرح است.

ویروس در جهش است

ویروس در جهش است

این روزها بحث درباره جهش‌ های ویروس داغ است؛ دیروز نایب‌ رئیس‌ مجلس از شواهد تایید نشده‌ای گفت که از جهش ویروس ایرانی در قزوین حکایت دارد، پس از او رئیس روابط‌ عمومی وزارت بهداشت نیز به این موضوع پرداخت و گفت تاکنون افزون بر ۷۰ جهش در ایران شناسایی شده که البته هیچ‌ کدام تغییر معناداری در رفتار ویروس ایجاد نکرده و اطلاق واریانت (گونه) جدید به آنها درست نیست.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

گفتگو

بیشتر
مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

مشهد؛ دهه شصت

گفت‌وگو با کارگردان، نویسنده و بازیگران سریال «نوروز رنگی» که ایام عید روی آنتن شبکه ۵ خواهد رفت

مشهد؛ دهه شصت

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر