تعریف سطوح دسترسی بنابر شرایط کاربر و احراز هویت

اعلام رسمی جزئیات فیلترینگ هوشمند

مدیرعامل شرکت زیرساخت گفت: فیلترینگ هوشمند شبیه parental control (فیلترینگ خانگی) خواهد بود که سطحی از دسترسی را متناسب با شرایط و هویت کاربر فراهم می‌کند و به جای اعمال در گت‌وی بین‌الملل در لایه دسترسی قرار می‌گیرد.
کد خبر: ۷۴۷۵۷۱
اعلام رسمی جزئیات فیلترینگ هوشمند

به گزارش جام جم کلیک: مدیرعامل شرکت زیرساخت گفت: فیلترینگ هوشمند شبیه parental control (فیلترینگ خانگی) خواهد بود که سطحی از دسترسی را متناسب با شرایط و هویت کاربر فراهم می‌کند و به جای اعمال در گت‌وی بین‌الملل در لایه دسترسی قرار می‌گیرد.

محمود خسروی در پاسخ به این سؤال که وزارت ارتباطات با اعلام آمادگی برای اجرای فاز نخست فیلترینگ هوشمند از کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه درخواست برگزاری جلسه فوق‌العاده کرده است، اظهار داشت: در این باره از تمامی ظرفیت‌ها و استعدادهای شرکت‌های نوآور بخش خصوصی استفاده می‌شود و پس از تست محصولات تولید شده توسط آنها از محصولات حمایت و به آنها تأییدیه داده می‌شود. معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به ساختار کلی فیلترینگ هوشمند توضیح داد: قرار است ساختار فعلی فیلترینگ ارتقاء یابد و هوشمند شود. وی گفت: فیلترینگ هوشمند قرار نیست در گت‌وی بین‌الملل اجرا شود زیرا پیچیدگی‌ها در گت‌وی زیاد است و از این رو فیلترینگ هوشمند در لایه‌های دسترسی خواهد بود که ممکن است لایه دسترسی شرکت‌های ISP، اپراتورها یا استانی باشد و این هنوز مشخص نیست. خسروی تصریح کرد: در فیلترینگ هوشمند شرایط کاربر از جمله سن، شغل و تحصیلات بررسی می‌شود و سطوح مختلف فیلترینگ تعریف می‌شود که در این باره تشخیص و احراز هویت کاربر بخشی از کار است. مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت تصریح کرد: به این ترتیب با فیلترینگ هدفمند کاربران در سطوح خود به محتواها دسترسی پیدا می‌کنند و هدف از این کار این است که دیگر نیاز به فیلترشکن‌ها نباشد. وی تأکید کرد: در نهایت مدیریت سطوح مختلف دسترسی در فیلترینگ هوشمند به صورت یکپارچه انجام خواهد شد و امکان اعمال سلیقه توسط لایه دسترسی در چگونگی فیلترینگ وجود نخواهد داشت.

منبع: فارس

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۲
المیرا
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۴ - ۱۸ آذر ۱۳۹۳
۰
۰
همه اینها در راستای محدود كردن دسترسی به جامعه ی بین المللی هستش ما باید اون چیزی رو بخونیم و ببینیم كه یك عده ای برای ما در نظر گرفتن این مغایر با اصل آزادی هستش.اینترنت، روزنامه یا رادیو یا تلویزیون نیست
هخامنش سعیدی
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۰ - ۰۸ دی ۱۳۹۳
۰
۰
اگه این همه هزینه های الكی ای كه برای فیلترینگ می كنند را برای ساخت كارخانه و آزمایشگاه و بیمارستان می كردند این همه ایرانی با مدرك لیسانس و فوق لیسانس بیكار نبودند

نیازمندی ها