jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۱۵۶۲۵   ۱۹ شهريور ۱۳۹۳  |  ۱۵:۰۳

یک مقام ارشد دولت کامرون اعلام کرد، بیش از 100 شبه‌نظامی بوکو حرام در روزهای گذشته به دست ارتش این کشور و در مناطق شمالی کشته شدند.

کامرون 100 بوکوحرامی را کشت

به گزارش خبرگزاری شینهوا، وزیر اطلاع‌رسانی دولت کامرون با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: نیروهای امنیتی این کشور در واکنش به حملات بوکو حرام مواضع این گروه شبه‌نظامی را هدف قرار دادند که در اثر آن بیش از 100 شبه‌نظامی کشته شدند.

این وزیر کابینه کامرون از واکنش قاطعانه ارتش کشورش به حملات بوکو حرام استقبال و قدردانی کرد و گفت: به دنبال این حملات اعضای بوکو حرام مجبور شدند به نیجریه بازگردند.

وی ادامه داد: می‌خواهم از نیروهای امنیتی و دفاعی که یک بار دیگر توانایی‌ها و شجاعت و وظیفه شناسی خود را نشان دادند، تشکر کنم. آن‌ها از مردم ما حفاظت کردند.

نیجریه و کامرون 2000 کیلومتر مرز مشترک دارند. اعضای بوکو حرام اغلب از خاک نیجریه مواضع کامرون را هدف قرار می‌دهند. (ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها