jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۷۰۸۴۸۶   ۰۱ شهريور ۱۳۹۳  |  ۰۸:۰۸

شش عضو یک باند خانوادگی که 720 هزار دلار از یک مرد صراف در جاده شهرستان شوش ـ تهران سرقت کرده بودند، از سوی ماموران اداره اطلاعات نیروی انتظامی دستگیر شدند.

سرقت 720 هزار دلاری در جاده

فرمانده انتظامی استان خوزستان در این باره به جام‌جم گفت: در پی تماس مردمی با مرکز فوریت‌های پلیسی110 مبنی بر سرقت مسلحانه از یک مسافر اتوبوس حوالی شهرستان«شوش» و ربودن کیف حاوی 720 هزار دلار معادل دو میلیارد و 300 میلیون تومان با تهدید سلاح از مسافر اتوبوس که عازم تهران بود، ماموران تحقیق در این زمینه را آغاز کردند.

سردار محمدرضا اسحاقی افزود: در تحقیقات اولیه معلوم شد مرد مسافر یک صراف است و به تصور این که می‌تواند این میزان پول را بدون توجه دیگران با خود حمل کند، سوار اتوبوس شده است تا عازم تهران شود.

وی افزود: در مرحله بعدی با تحقیق از شاهدان عینی و چهره‌نگاری رایانه‌ای از سارقان مسلح و بررسی بانک اطلاعات مجرمان سابقه‌دار، چهار نفر از سارقان و مخفیگاه آنها در یکی از محله‌های شهرستان شوش شناسایی شد و در عملیاتی گسترده، آنها دستگیر شدند.

رییس پلیس استان خوزستان تصریح کرد: ماموران با دستور قضایی به این محل وارد شده و شش سارق مسلح را در عملیات غافلگیرانه پیش از آن که فرصتی برای استفاده از سلاح پیدا کنند، دستگیر کردند و در بازرسی از محل، دلار‌های سرقتی از متهمان کشف شد.

سردار اسحاقی با هشدار به افرادی که قصد نقل و انتقال پول را دارند، گفت: نقل و انتقال پول زیاد امکان وسوسه سارقان را در پی دارد، بنابراین با رعایت موارد ایمنی در انتقال این محموله‌ها هرگز به صورت شخصی اقدام به جابه‌جایی پول نکرده و دیگران را از قصد و نیت خود مطلع نسازید.

با دستور قضایی برای متهمان، تحقیق از آنها برای کشف دیگر سرقت‌های احتمالی ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر