jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۷۰۱۸۳۲   ۱۳ مرداد ۱۳۹۳  |  ۰۸:۲۴

محققان دریافتند که چاقی منجر به کاهش استقامت کاری می‌شود و افراد چاق در مقایسه با دیگران زودتر خسته می‌شوند.

چاقی استقامت کاری افراد را کاهش می‌دهد

جام جم سرا: تحقیقات جدید نشان داده است که افراد چاق در مشاغل تولیدی، استقامت کمتری خواهند داشت. در تحقیقی 32 نفر که نیمی از آنها چاق بودند و نیمی دیگر از وزن طبیعی برخوردار بودند، مورد بررسی قرار گرفتند. افرادی که چاق نبودند، در مقایسه با افراد چاق، 60 درصد استقامت بیشتر در کارشان داشتند.

افراد چاق با قدرت کمتر و افزایش ناراحتی و کاهش عملکرد در کار همراه بودند؛ شرکت کنندگان در این تحقیق 50 تا 65 سال سن داشتند و توانایی‌های افراد براساس وزن انجام گرفت. محققان هیچ نوع رابطه علت و معلولی را مطرح نکردند و تنها به ارتباط این دو یعنی چاقی و توانایی کمتر در کار اشاره کردند.

به نقل از فارس، با توجه به تحقیقات، بیش از 1/5 میلیارد بزرگسال که به عنوان دارای اضافه وزن طبقه‌بندی شده‌اند در سراسر جهان وجود دارد و شیوع چاقی بیش از 30 سال گذشته دو برابر شده است.

چاقی می‌تواند در عضلاتی که کار می‌کنند،‌ تأثیر گذارد و به کاهش جریان خون و کاهش میزان اکسیژن و انرژی در عضلات منجر شود؛ افرادی که چاق هستند نسبت به افراد دیگر زودتر خستگی عضلانی را تجربه می‌کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها