نوانما جاجم نوانما کد خبر: ۶۶۸۴۸۳ ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۲۳:۰۴

جام جم نوا: مدیرعامل بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران و کاردار سفارت جمهوری چک نهم اردیبهشت در تهران و در نشستی مشترک پیرامون گسترش همکاری‌های فرهنگی و هنری بین تهران و پراگ گفتگو کردند.

ویولن‌نواز چک، تماشاگر ایرانی

پیتر استپانک کاردار سفارت جمهوری چک در تهران به منظور گفتگو پیرامون برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری در مجموعه فرهنگسرای نیاوران حضور یافت و از سالن اصلی این مجموعه بازدید کرد.
وی همچنین در دیدار با رئیس فرهنگسرا و بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران درخواست سفارت جمهوری چک برای برگزاری کنسرت ویولن اسویسنت، هنرمند مشهور این کشور را مطرح کرد و برگزاری این برنامه را نقطه آغاز همکاری‌های دوجانبه دانست.
استپانک در این‌باره اظهار کرد: ما به خوبی با هنر و فرهنگ اصیل ایران آشنا هستیم و امیدواریم برنامه‌های فرهنگی و هنری در راستای گسترش همکاری‌های دوجانبه میان ایران و جمهوری چک برگزار شود.
کاردار سفارت جمهوری چک در پایان خاطرنشان کرد: زمینه بسیار خوبی برای اجرای برنامه‌های فرهنگی ایران در جمهوری چک وجود دارد. مردم جمهوری چک شناخت خوبی از فرهنگ ایران دارند، خصوصا در بخش سینما باید بگویم سینمای ایران در کشور ما به خوبی شناخته شده و زمینه مناسبی برای برگزاری هفته فیلم ایران در جمهوری چک وجود دارد. همچنین می‌توانیم برنامه‌های هنری خوبی را با حضور هنرمندان جمهوری چک در تهران برگزار کنیم و خوشحال می‌شویم در این زمینه همکاری نزدیکی با مجموعه بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران داشته باشیم.
(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: