jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۶۵۶۲۲۹   ۲۵ اسفند ۱۳۹۲  |  ۱۳:۰۸

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات ومشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران خبر داد: با ارائه برنامه‌های پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال و همکاری محلات تهران می‌توان از حوادث جسمی و روحی ناشی ازبرنامه‌های چهارشنبه آخرسال پیشگیری کرد.

حسین زارع‌صفت با اعلام این خبر افزود: با توجه به نقش شهرداری تهران در مباحث پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی والبته لزوم پیشگیری از حوادث جسمی و روحی ناشی ازبرنامه‌های چهارشنبه آخرسال، شورای عالی فرهنگی – اجتماعی، این سازمان رفاه را موظف کرد که در راستای این امر اقدامات و فعالیت‌هایی را اجرایی کند.
وی ادامه داد: بنابراین تفویض اختیار، اداره پیشگیری‌و ارتقای سلامت اجتماعی سازمان با همکاری پلیس پیشگیری معاونت اجتماعی ناجا و معاونت اجتماعی پلیس تهران بزرگ، محصولات نرم‎افزاری دریافت کرد تا با استفاده از این اطلاعات و همکاری واحد سمعی- بصری روابط عمومی، لوح‌های فشرده آموزشی و اطلاع‌رسانی را تولید کند.
زارع‌صفت اضافه کرد: این لوح‌های فشرده با توجه به رده‌های سنی مختلف کودکان و نوجوانان تهیه شده تا در مقاطع مختلف تحصیلی (۳فیلم برای ۳رده) و در سطح مدارس تهران به نمایش گذاشته شود. مدیرعامل سازمان رفاه یادآورشد: قرار است این فیلم‌ها در مدارس، سراهای محله و... به نمایش گذاشته شود.
وی همچنین از چاپ بروشورهای آموزشی برای خانواده‌ها تحت عناوین «مهارت مراقبت از فرزندان»، «والدین و چهارشنبه سوری» و... خبرداد و گفت: چندین پیام مکتوب برای اطلاع‌رسانی همگانی و نصب در سطح معابر شهر به عنوان بنرهای آموزشی نیز در دستور کار است.
زارع‌صفت از همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی مترو درراستای آموزش همگانی پیشگیری از آسیب‌های چهارشنبه آخرسال نیزخبرداد و تصریح کرد: با توجه به اینکه مترو یکی از مراکز پرتردد و البته تاثیر‌گذار اجتماعی است، طبق دستور شورای عالی فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران این مجموعه نیز در راستای مباحث آموزشی، اطلاع‌رسانی و پیشگیری با پخش فیلم‌های آموزشی سازمان رفاه را همراهی خواهد کرد.
وی اظهارکرد: امیدواریم که با توجه به برنامه‌های درنظر گرفته شده برای چهارشنبه سوری که در ماهیت «محله محوری» و با همکاری ۳۷۴ محله تهران ارایه خواهد شد بتوانیم در کاهش حوادث و پیشگیری از آن‌ها اقدامات موثری انجام دهیم.|شبکه ایران

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

در مورد موضوع عقب‌نشینی غرب از صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی می‌توان گفت نوعی عقلانیت بین اعضای شورای حکام یا حداقل حرکت به سمت عقلانیت از سوی آنها وجود دارد و در این ارتباط هشدار افراد عاقل در جامعه جهانی منجر شد آنها از صدور قطعنامه ضدایرانی خودداری کنند؛ چرا که در صورت صدور قطعنامه، دیگر دلیلی برای حضور جمهوری اسلامی در برجام بی‌خاصیت وجود نداشت و به این ترتیب دست ایران برای کنار گذاشتن آن بازتر می‌شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر