jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۳۷۷۴۴ ۰۱ بهمن ۱۳۹۲  |  ۱۷:۰۵

معاون مسافری شرکت راه آهن از تخفیف ۳۰ درصدی قیمت بلیت قطارهای مسافری در ایام غیرپیک خبر داد و گفت: امسال قیمت بلیت قطارهای مسافری افزایش نمی‌یابد.

به گزارش جام جم سرا؛ سید محمد راشدی با اشاره به شناورسازی نرخ بلیت قطارهای مسافری، اظهار داشت: برنامه شناور سازی را برای تنظیم سفربین متقاضیان تنظیم کردیم تا قیمت‌ها در زمان پیک سفر و زمان‌های معمولی متفاوت باشد.
به نوشته مهر، وی با بیان اینکه در برخی از مواقع که سفر‌ها کاهش می‌یابد ضریب اشغال قطار‌ها هم بسیار پایین می‌آید، بیان کرد: در روزهای غیرپیک بخش خصوصی تخفیفی را برای قیمت بلیت منظور می‌کند تا افرادی که امکان سفر در این روز‌ها را دارند، تخفیف بلیت قطار آن‌ها را به سفر تشویق کند.
معاون شرکت راه آهن با اشاره به اینکه در طول پیش فروش تخفیف‌ها تا حدود ۳۰ درصد هم می‌رسد، گفت: اجازه تا ۳۰ درصد تخفیف را به شرکت‌های خصوصی داده‌ایم تا بتوانند برنامه ریزی برای افزایش تعداد سفر و افزایش ضریب اشغال قطار‌ها را داشته باشند.
راشدی با بیان اینکه این دستورالعمل برای دوره و فصل خاصی نیست، افزود: در نوروز امسال هم که از ۲۵ اسفند زمان پیک سفر‌ها آغاز می‌شود در مسیرهایی مانند مشهد به تهران مسافر خیلی کم است و از طرف تهران به مشهد با افزایش چند برابری مسافر روبرو هستیم بنابراین تخفیف شامل مسافرانی می‌شود که از مشهد به سمت تهران می‌آیند.
وی با اشاره به اینکه بخش خصوصی برای تنظیم روزهای پیک برنامه ریزی منظمی را خواهد داشت، بیان کرد: امسال به طور قطع افزایش قیمت بلیت قطار نداریم اما بستگی به شرایط در سال‌های آینده در مورد قیمت دستمزد و هزینه‌ها، افزایش قیمت مورد بررسی قرار می‌گیرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر