دانشمندان گیاه شب‌تاب ساختند

شرکت زیست فناوری «بیوگلو» با استفاده از فرآیندهای زیستی مصنوعی اولین گیاه تزئینی شب تاب را تولید کرد تا از این پس در خانواده گلهای زینتی گل جدیدی قابل نگهداری شود.
کد خبر: ۶۳۵۸۴۹

به گزارش جام جم سرا به نقل از مهر، شرکت «بیوگلو» در مرکز علمی گیاهان «دونالد دانفورت» در «سنت لوئیس» ایالت «میسوری» آمریکا اعلام کرده است که این گیاه شب تاب که آن را «استارلایت آواتار» می نامند اولین گیاهی است که به صورت خودکار بدون نیاز به اقدامات خارجی یا محرک های شیمیایی و یا نور ماوراء بنفش می درخشد.
«الکساندر ریچوسکی» بنیانگذار شرکت «بیوگلو» و خالق این گیاه شب تاب گفت: این گیاه هیچ نمونه قابل مقایسه ای در بازار ندارد و اولین گیاه در دنیا محسوب می شود که چنین ویژگی دارد.
«ریچوسکی» کارشناس میکروبیولوژی این گیاه را با وارد کردن «دی ان ای» یک باکتری شب تاب دریایی به ژنوم کلروپلاست یک گیاه عادی خانگی تولید کرده است و در نتیجه آن ریشه و برگ های این گیاه نور ضعیفی شبیه به نور حشرات شب تاب و سایر اورگانیسم های شب تاب زیستی از خود ساطع می کند.
«ریچوسکی» درحال حاضر روی افزایش روشنایی گیاه کار می کند، درحال حاضر این نور تنها در یک اتاق تاریخ قابل مشاهده است.
براساس اظهارات این مبتکر، این تکنیک موجب می شود که افراد بسیاری به گیاهان تزئینی علاقمند شوند و جدا از این می توان از گیاهان شب تاب برای طراحی نور هم بهره برد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها