jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۵۸۰۶۴۰ ۲۸ تير ۱۳۹۲  |  ۱۴:۴۱

سالن‌های زیبایی در ژاپن درمان جدیدی را برای مبارزه با پیری ارائه کرده‌اند که این درمان شامل راه رفتن حلزون‌های زنده روی صورت متقاضیان است!

براساس گزارش میل‌آنلاین، حلزون‌ها که برای مدت‌ها به عنوان آفت یا مزاحمان همیشگی باغچه‌های خانگی به حساب می‌آمدند دربرخی از کشورها،‌از جمله ژاپن تغییر وجهه داده و به دوست انسان‌ها تبدیل شده‌اند.

ویژگی درخشان‌کننده‌ای که ترشحات حلزون برروی پوست انسان دارد باعث شده تا حلزون‌های زنده به ابزاری برای مبارزه با پیری تبدیل شوند. این ترشحات که حاوی ترکیبی از پروتئین‌های قوی، آنتی‌اکسیدان‌ها و اسید هیولارونیک هستند به مرطوب باقی ماندن پوست کمک کرده،‌التهابات پوستی را ترمیم کرده و پوست‌های مرده را از بین می‌برند.

در سالن‌های زیبایی در توکیوی ژاپن طی دوره‌ای 60 دقیقه‌ای صورت متقاضی پیش از استفاده از حلزون‌ها تمیز شده و پس از آن حلزون‌ها برروی گونه‌ها و پیشانه گذاشته‌می شوند تا روی صورت متقاضی آزادانه حرکت کنند.

حلزون

هزینه استفاده از این درمان 1614 پوند است و البته شامل ماساژ‌های پوستی و ماسک‌های مخصوص و همچنین استفاده از جریان برق نیز هست. این سالن زیبایی همچنین با استفاده از پنج حلزونی که در اختیار دارد کرم‌هایی را ویژه مشتریانش تولید می‌کند.

حلزون‌ها درحدود دوهزار سال پیش نیز برای درمان‌های پوستی مورد استفاده قرار می‌گرفتند. بر اساس مدارک موجود در گذشته حلزون له شده را با شیرترش مخلوط کرده و از آن برای درمان التهابات پوستی استفاده می‌کردند. با این‌همه امروزه استفاده از ترشحات بدن این حیوان در کره و ژاپن طرفداران زیادی پیدا کردة است.

>> همشهری

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر