jamejamsara
سرا پیشخوان سرا کد خبر: ۵۷۷۳۱۳   ۲۴ تير ۱۳۹۲  |  ۱۱:۱۵

تحقیقات نشان می‌دهند افرادی که قویا اعتقاد دارند زندگی‌شان تحت کنترل خودشان است دارای احساسات مثبت و رضایت بیشتری هستند. وقتی احساس کنید بر زندگی و امور خود کنترل دارید قدرتی پیدا خواهید کرد که به واسطه آن قادر به تغییر جهت زندگی خود نیز خواهید بود.

در این شرایط دستاوردهای بیشتری می‌یابید و به موفقیت‌های بیشتر و ارزنده‌تری نیز می‌رسید. از طرف دیگر با استرسی که بخش غیرقابل حذف زندگی همه ماست ساده‌تر کنار می‌آیید و بهتر می‌توانید بر آن غلبه کنید.
وقتی احساس کنترل بر امور خود را می‌کنید با هوشیاری و فعالیت بیشتر کار کرده و انرژی بیشتری پیدا می‌کنید و در تصمیم‌گیری‌ها نیز موثرتر عمل خواهید کرد. شاید باور نکنید، اما بدین ترتیب به طور ناخودآگاه مدیریت زمان را نیز بهتر انجام داده و بهتر به کارها می‌رسید. ابتدا تصمیم می‌گیرید و سپس با برنامه‌ریزی اهداف خود را دنبال می‌کنید و با تفکر مثبت و تحت کنترل به اهداف اصولی و واقع‌بینانه خود می‌رسید.
چنانچه موافق باشید که همه افراد شانس کافی برای انجام تقریبا همه کارها دارند امیدوار هستید. وقتی به کاری جدید دست می‌زنید انتظار موفقیت داشته باشید نه شکست. به عبارت دیگر وقتی به یک لیوان نصفه نگاه می‌کنید نیمه پر آن را ببینید تا خوشحال‌تر باشید.
در ضمن افراد خوشبین سالم‌تر هستند. آنها در مواجهه با مشکلات می‌گویند در جایی اشتباه کردم، اما سعی می‌کنم دوباره همه چیز را درست کنم. چنین افرادی کمتر آسیب پذیرند و نسبت به بیماری‌ها نیز قوی‌تر هستند.
چنین افرادی حتی در مراحل گوناگون بیماری نیز آثار خفیف‌تری از خود بروز می‌دهند، در صورتی که افراد بدبین با یک بیماری نه‌چندان جدی نیز از پا می‌افتند.

وقتی می‌خواهید کاری را انجام دهید اگر خوشبین باشید حتی موانع موجود را نیز فرصتی برای یافتن راهی جدیدتر و بهتر تلقی می‌کنید. اگر خوشبین باشید به جای نه بیشتر می‌گویید بله اما در این بخش نیز لازم است که واقع‌بین باشید و اهداف محال و غیرقابل دسترس برای خود تعیین نکنید تا با نرسیدن به آنها انگیزه لازم و کافی را برای ادامه از دست بدهید. به عبارت دیگر باید به اندازه‌ای خوشبین بود تا بتوان حرکت کرد و به اندازه‌ای واقعگرا بود که افکار و رفتار را کنترل کرد و به هر کاری دست نزد.

>> جام جم/ چاردیواری

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج یکی از مهم‌ترین مواریث امام و انقلاب ماست که توانسته در مقاطع مختلف خدمات گسترده‌ای به ایران عزیز داشته باشد.

شرایط شکننده کرونا

شرایط شکننده کرونا

پس از ۲۳۴روز سرانجام دیروز‌‌ آمار فوتی‌ های ناشی از کرونا‌ دو رقمی شد و به عدد ۹۷ رسید؛ عددی که اولین‌بار در تاریخ ۲۴ اسفند ۹۸ و در نخستین روزهای التهاب‌آور کرونا نیز به ثبت رسیده بود.

گفتگو

بیشتر
سلبریتی‌ زده نیستیم

مژده لواسانی، مجری «بسته پیشنهادی» از ویژگی‌های برنامه‌ای می‌گوید بعد از مد‌ت‌ها با آن به تلویزیون بازگشته است

سلبریتی‌ زده نیستیم

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها